Van der Spek

W Holandii powstanie ogromny kościół

Email
12.07.2017.
W Holandii powstanie ogromny kościół 
 
Nadawca Omroep Zeeland podał do wiadomości, że radni w regionie Zeeland zatwierdzili plan budowy największego kościoła protestanckiego w Holandii.
Samorząd gminy Reimerswaal przegłosował podczas posiedzenia we wtorek w projekt w miejscowości Yerseke o wartości 13 milionów euro 10 głosów do 8. 

Kościół pomieści nawet 2000 osób, więcej niż jedną czwartą wszystkich mieszkańców wioski. Według konserwatywnej partii SPG, tak duży kościół jest konieczny, aby pomieścić rozrastającą się lokalną społeczność protestancką. 

Od początku plany stanowiły bardzo kontrowersyjny temat i spotkały się z silną krytyką lokalnej partii Leefbaar Reimerswaal, głównie za ogromne rozmiary budynku, który miał stanąć tuż obok specjalnie chronionego obszaru Yerseke Moer. 

Podczas spotkania pojawił się także temat uczciwości Jaapa Sinke, wysoko postawionego lokalnego polityka, przewodniczącego SGP w rejonie oraz członka kościoła protestanckiego. Na wszelkie zarzuty odpowiadał jednak, że postępuje uczciwie.  dutchnews.nl

Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Zaginiony kot powrócił po 7 latach
Zaginiony kot powrócił po 7 latach

Azyl dla zwierząt, do którego trafił pewien kot 7 lat po zgłoszeniu jego zaginięcia informuje, że otrzymał dane dotyczące jego właścicieli.

ZAMKNIJ

Bliżej nas