Kocabas

Szkolny rygor jedzeniowy

Email
02.09.2017.
Szkolny rygor jedzeniowy 
 
Część rodziców, których dzieci uczą się w szkole podstawowej w Tilburgu protestuje przed rygorystycznymi zasadami wprowadzonymi przez dyrekcję dotyczącymi tego, co powinno, a co nie powinno znajdować się w drugich śniadaniach dzieci.
Ostatnio szkoła wprowadziła zakaz przynoszenia i spożywania napojów gazowanych oraz tych, o wysokiej zawartości cukru. Dziecięce pudełka śniadaniowe powinny zawierać wyłącznie kanapki i owoce. 

Wszystkie niedozwolone napoje i smakołyki zostają skonfiskowane i oddawane pod koniec dnia z notatką dla rodziców. 

Dyrektorka szkoły, Ludy Meister, wyjaśnia, że ma to zachęcać dzieci do zdrowego odżywiania i dodaje, że takie zasady wprowadzone zostały po uprzedniej konsultacji z lokalną radą zdrowia. Co więcej, szkolny komitet rodzicielski głosował za kontrowersyjną zmianą.  

Jeden z rodziców, Kevin Rowers, powiedział w rozmowie z AD, że jego syn przyszedł do domu zapłakany, bo nie lubi pić wody. “I ja go nie zmuszam. Woda jest dla psów… nie można zmuszać dziecka do picia wody, jeśli tego nie chce. A co jeśli temperatura wzrośnie do 30 stopni? Ma się odwodnić?”  

Organizacje rządowe popierają zmiany wprowadzone przez tilburską podstawówkę. Uważają, że dzieci powinny do drugiego śniadania pić wodę lub mleko, co wpływa pozytywnie na zdrowe odżywianie. 


z:dutchnews.nl

Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Holandia przyjęła prawie 2000 syryjskich uchodźców

W chwili obecnej Holandia przyjmuje największą liczbę syryjskich uchodźców w porównaniu z innymi krajami europejskimi - nie licząc Niemiec.

ZAMKNIJ

Bliżej nas