Katowice Airport

Najbogatsi w Holandii

Email
12.09.2017.
 Najbogatsi w Holandii
 
Biuro statystyczne CBS opublikowało raport dotyczący życia holenderskich milionerów.
Oficjalnie stanowią oni obecnie 1,4% społeczeństwa, ale ich wspólny majątek stanowi aż 44% holenderskiego bogactwa. 

Łączna liczba milionerów w Holandii wrosła w 2015 roku do 106 200 osób. 

Biuro CBS, żeby określić, kto łapie się w kryteria bycia milionerem, wykorzystało następujące kryterium: każdy, kto posiada więcej niż milion euro kapitału, wyłączając nieruchomości oraz zadłużenie. 

Ich wspólny majątek wynosi łącznie 309 miliardów euro, a średnio na każdego jej członka przypadają niecałe 3 miliony. Ich liczba znacznie się zwiększyła w ciągu ostatnich 10 lat, kiedy w Holandii było ich tylko 80 000. 

Około 80% milionerów jest pewnego rodzaju przedsiębiorcami, którzy posiadają udziały w firmach i koncernach, część z nich jest samozatrudniona i zajmuje się modelingiem, muzyką czy sportem. W tym gronie są także rolnicy, którzy odpowiadają za pozostałe 20% milionerów – w większości zajmują się oni przemysłem mleczarskim. Pracujący milionerzy zazwyczaj zajmują się usługami finansowymi.

Najwięcej ich mieszka w Laren, Bloemendaal i Blaricum, zazwyczaj są po ślubie, garstka z nich jest po rozwodzie. W porównaniu do reszty społeczeństwa mają mniejsze problemy z wagą oraz z paleniem tytoniu, ale chętniej sięgają po alkohol. Najpopularniejszymi sportami pośród nich są golf i tenis.


 dutchnews.nl,

Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Holandia ratuje tygrysy syberyjskie

Holenderski oddział WWF (Światowego Funduszu na rzecz Przyrody) wraz z kazachskim rządem wspólnie planują zwrócenie wolności od 25 do 30 tygrysom syberyjskim, które tym samym powrócą na obszar, z którego ...

ZAMKNIJ

Bliżej nas