PowerProtein

Dove przeprasza za rasistowską reklamę.

Email
10.10.2017.
 Dove przeprasza za rasistowską reklamę.
 
Kosmetyczna marka Dove należąca do brytyjsko-holenderskiego koncernu Unilever, przeprosiła za swoją ostatnią reklamę, która uznana została za rasistowską.
Reklama żelu pod prysznic pokazuje czarnoskórą kobietę, która po zdjęciu koszulki okazuje się być biała. Spot ostro skrytykowano przez to, że sugeruje, iż to żel pod prysznic sprawił, że kobieta stała się “czysta i biała”.  

“Obraz, który zamieściliśmy ostatnio na Facebooku minął się z celem naszej marki reprezentującym kobiety o każdym kolorze skóry. Szczerze żałujemy popełnionego błędu.” - skomentowało Dove po tym, jak w internecie i mediach społecznościowych rozpętała się burza. 

 Kobieta występująca w reklamie, Lola Ogunyemi, powiedziała w rozmowie z Guardian, że nie czuje się ofiarą. :Gdybym miała chociaż najmniejsze podejrzenie, że będę pokazana jako gorsza, lub jako “przed” w ujęciu z przed i po, jako pierwsza powiedziałabym stanowcze NIE” 

 Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy dobrze znana marka oskarżona została o rasizm. W reklamie z roku 2011 ukazane zostały trzy kobiety: pierwsza, czarnoskóra stała pod napisem “przed”, w środku ustawiona była latynoamerykanka, a na końcu biała kobieta, a nad nią napis “po”. 

Efekt tej reklamy oraz jej wydźwięk podobny był bardzo do najnowszej wpadki Dove.

Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 
 
Przeczytaj następny artykuł:
Były już pierwsze przymrozki!

Pierwsze w tym roku przymrozki zanotowano w Holandii w ostatnią niedzielę, kiedy w Twente temperatura spadła do minus 1,2 stopnia Celsjusza.

ZAMKNIJ

Bliżej nas