Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wysyłanie skanu dowodu i dokumentów - Holandia

Czytali temat:
J. N. Grażyna Reszczyńska Grzegorz Wojewoda (5733 niezalogowanych)
1 Post
Michał asdasaffs
(raycil1234)
Początkujacy
Witam, na stronie z ogłoszeniami znalazłem ofertę pracy, wysłałem CV pod podany adres, na drugi dzień dostałem maila z prośbą o przesłanie skanu dowodu, skanu prawa jazdy, skanu bsn SOFI, pierwszą stronę umowy z bankiem zawierającą numer konta oraz 2 formularze do wypełnienia i wysłania.
Mam pytanie czy powinienem wysyłać to wszystko? Ponoć to nie jest zbyt bezpieczne tym bardziej, że nikt wcześniej z tego biura się ze mną nie kontaktował.
Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś poradził by mi co zrobić w tej sytuacji

pozdrawiam
Zgłoś wpis
34 Posty

()
Bywalec
witam.....ja swego czasu tez szukałam pracy przez internet...i wysyłanie skanów dokumentów to dos cpowszechna procedura. wtedy nawet nie zastanawiałam sie nad jakimkolwiek bezpieczenstwem, bo potrzebowałam pracy. nie wiem nic o tym czy moje dane były wykorzystane w jais dziwny sposob,,......wiem jedno.....jak sie potrzebuje pracy to wysłanie skanów to normalna rzecz.....wiec chyba powinienes to zrobic.....

pozdrawiam i powodzenia.
Zgłoś wpis
8 Postów
Mariusz Borowiak
(skinni)
Początkujacy
Jeśli chcesz mieć kłopoty i trochę kredytów na głowie i nadal brak pracy to wyślij zobaczysz jaki ten świat jest uczciwy. Po drugie zdajesz sobie sprawe że jesli ktos weżmie kredyt na twoje dane to przyszłośc nie jest rózowa
Zgłoś wpis
34 Posty

()
Bywalec
.....nie dajmy sie zwariowac......ludzie......
a jak sam wezmiesz kredyt w banku....masz tez pewnosc ze twoje dane nie powedrują gdzies w swiat???????
troche wiary......warto wierzyc w ludzi......mimo wszystko....
Zgłoś wpis
8 Postów
Mariusz Borowiak
(skinni)
Początkujacy
jak sama napisalas kiedys bylas bezrobotna i nie zastanawialas sie nad bezpieczenstwem. Wlasnie na takich osobach oszusci zeruja. Pzdr
p.s bank jest kontrolowany przez KNF.Takze banki nie moga ot tak przerzucac danymi. Jesli zajdzie podejrzenie iz wyciekly dane to sa nakladane wysokie kary. Takze im sie to nie oplaca. Po pierwsze straca klientow a po drugie osoby ktore obsluguja dane osobowe nie chwyca sie na wykradanie kopi danych bo wszystko to jest rejestrowane elektronicznie i latwo bylby dojsc kto to zrobil.Nie zdajesz sobie sprawy jaki system zabezpieczen musi miec teraz bank aby KNF wydal pozwolenie na dzialalnosc.
Zgłoś wpis


Bliżej nas