Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Problem z wynagrodzeniem i ubezpieczeniem - Holandia

Czytali temat:
Jan Bosko (1416 niezalogowanych)
1 Post
Wojciech Karcz
(Qarchu)
Początkujacy
Witam.

Sprawa wyglada nastepujaco:
Pewna firma po zwolnieniu sie za porozumieniem obu stron, nie chciala wyplacic mi pieniedzy za ostatni tydzien pracy, a takze wakacyjnego, pod glupimi pretekstami, ze pracodawca byl zly itp. po czym przedstawilem szczegolowo sprawe przez e-maila ambasadzie i jakos cudem dwa dni pozniej pieniadze za tygodniowke sie znalazly, wiec sadze, ze to ich zasluga, ale wakacyjnego jeszcze nie otrzymalem, powiedzieli ze do 9 tygodni (teraz jest ostatni) wiec zaczekam do piatku. Ale co zrobic jesli go nie zaplaca, a przede wszystkim prosilem firme o kopie umow z ubezpieczalnia, czego do dzisiaj nie otrzymalem, tak samo jak przez caly okres pracy nie otrzymalem karty ubezpieczeniowej. Mam podejrzenia, ze ta firma wogole tego ubezpieczenia nie placila, a pobierala prawie 100 euro za miesiac, co oczywiscie mam udokumentowane na solarisach. Wiec jesli nie otrzymalem ani karty, ani zadnego innego potwierdzenia, wiec moge w jakis sposob domagac sie zwrotu tych pieniedzy za 5 miesiecy ubezpieczenia ? Zglosic to dalej ambasadzie ?
Z gory dzieki za odpowiedz
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
59 Postów

()
Gaduła
Vakantiegeld wypłacane są do 1 czerwca. Czyli najpóźniej ostatniego maja powinny być przelane na konto lub w chwili gdy kończy się umowa.
Resztę problemów możesz załatwić tutaj www.juridischloket.nl/ tylko wcześniej musisz umówić sobie wizytę
Zgłoś wpis
3 Posty
max maximum
(polaczek2015)
Początkujacy
wszystkie pieniadze ktore zalegaja na biurowych kontach powinny byc wyplacone do 6 tyg oz zakonczenia współpracy z biurem. Wakacyjne urlopowe czy zalegla wyplata max po 6 tyg musi byc wyplacone... A tak na przyszlosc to warto zabezpieczyc sie poprzez oplacanie zwiazkow zawodowych ktore w takich sytuacjach sie wszystkim zajma na twoja kozysc... to jest koszt 15-20 e miesiecznie ... Ale ma sie kogos za te pare euraskow kto nie nie pozwoli abys zostal przewalony na jakis chajs... pozdro
Zgłoś wpis


Bliżej nas