Apel Leszka Rowickiego konsula RP do polskich kierowców w Holandii Email
Redaktor: Informacja Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Hadze   
07.09.2010.
ambasada_w_hadze_2.jpgDnia 20 sierpnia bieżącego roku, na stronie internetowej Komendy Głównej policji holenderskiej ukazał się komunikat zapowiadający zwiększone kontrole alkoholowe, w szczególności kierowców pojazdów mechanicznych posiadających polskie tablice rejestracyjne.

Komunikat powołuje się na dane statystyczne, z których wynika, że w 2009 roku na terytorium Królestwa Niderlandów miało miejsce 218 wypadków powodowanych przez obywateli polskich, z czego 35 zdarzeń miało miejsce pod wpływem alkoholu. Dane te plasują obywateli polskich na trzecim miejscu po Holendrach, którzy byli sprawcami 32244 wypadków i Niemcach - 302 wypadki.

Ponieważ temat ten został podjęty przez wszystkie główne tytuły prasowe, które
w alarmistycznym tonie przedstawiają zagrożenie wynikające z obecności Polaków na niderlandzkich drogach, Wydział Konsularny Ambasady RP w Hadze zwraca się do obywateli polskich poruszających się po drogach niderlandzkich o zachowanie szczególnej ostrożności i przypomina, że:


·         maksymalny, dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy poruszającego się po terytorium Królestwa Niderlandów wynosi 0,5 promila;

·         wyjeżdżając za granicę, musimy pamiętać o tym, żeby mieć plastikowe prawo jazdy. Jeśli ktoś ma stary, papierowy dokument, policjant może go skonfiskować;

·         od 1 maja 2004 roku zielona karta nie jest dokumentem obowiązkowym przy wjeździe samochodem do krajów unijnych. Jednak nadal może ona służyć jako międzynarodowy dowód ubezpieczenia, który w razie wypadku ułatwia uzyskanie odszkodowania. Warto jednak pamiętać o dobrowolnym ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia;

polscy kierowcy nie otrzymają za granicą mandatów kredytowych. Nie mamy podpisanych odpowiednich umów dotyczących roszczeń mandatowych. Jeśli popełnimy wykroczenie, a nie mamy przy sobie gotówki, policjant może zatrzymać nasz bagaż czy auto;

w Niderlandach, kraju rowerzystów, musimy uważać na tę grupę. Szczególnie przy skręcie w prawo należy szczególnie uważać na rowerzystów nadjeżdżających z tyłu, gdyż mają oni bezwzględne pierwszeństwo.

Pamiętajmy o zabraniu kamizelki odblaskowej;
rozmawianie przez telefon komórkowy podczas prowadzenia samochodu jest zabronione. Należy też pamiętać o pasach bezpieczeństwa i fotelikach dla dzieci.

Kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Hadze Leszek Rowicki



Udostępnij
Komentarze
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

lookmash

Ludzie z Twojej okolicy

 GRZEGORZ NIEZNANE
 PAWEL piotr
 monika B.
 Michał Michał

Odznacz się na mapie

mapa-uzytkownikow.png

upominki otrzymali

Prezent dla Jul xxx Prezent dla Jul xxx
Prezent dla Jul xxx Prezent dla Jul xxx
Prezent dla Marta B. Prezent dla Marta B.

Nowe na Forum

Ostatnia wiadomość: 13 godzin, 13 minut temu
  • dzika kotka : tak od poniedziałku?:)
  • robson3001 : jednak ..........
  • dzika kotka : :o
  • robson3001 : masakracja!!!!!!!
  • BZIQ : z/w....L kak Lubov leci :)
  • BZIQ : dziękuje,zapewne skorzystam
  • Koko Chanel : :(
  • megi0121 : zapraszam na fan page
  • megi0121 : «link»
  • megi0121 : mysle ze czesciej wpadniesz

Musisz być zalogowany by pisać!

Nowe kluby

default logoKlub Miłośników Lwa Starowicza
(Otwarta dla wszystkich)
2012-01-17 22:00
default logoKAMPEN I OKOLICE
(Otwarta dla wszystkich)
2011-12-18 22:09
MILITARIA logoMILITARIA
(Otwarta dla wszystkich)
2011-11-27 21:51
Hollywood Music Hall Rotterdam ;))) logoHollywood Music Hall Rotterdam ;)))
(Otwarta dla wszystkich)
2011-11-13 20:57
Łódzkie logoŁódzkie
(Otwarta dla wszystkich)
2011-11-07 08:36

Tłumacz Google

Wydarzenia

TVN Warszawa z Satelity wylaczona!!!
do 2035-12-31
Warszawa

Kącik zdjęć

Pogoda

Haga Amsterdam
-14° -14°

Kurs waluty

1 EUR      4.1837 PLN -0.23 %