Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Polscy niepełnosprawni w Holandii - Holandia

Czytali temat:
8 Postów
Barbara K.
(Beka)
Początkujacy
Witam, mam pytanko jestem osobą niepełnosprawną, od pół roku mieszkam w Holandii razem z mężem, mąż tu pracuje. Mieszkamy u teściowej, ale chcielibyśmy być tu na "swoim" tyle, że ciężko tak z jednej wypłaty, czy wiecie coś na temat pracy dla osób niepełnosprawnych? Albo jakichś dotacji, czy coś???
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
Beka zalezy w jakim stopniu / z jakie powodu masz inwalictwo .
Czy to inwalctwo jest tu uznane ?
Zeby dostac sie do firm oferujacych prace niepelnosprawnym musisz miec rente/ inwalidztwo uznane tu w NL . To samo tyczy sie firm z chronionymi miejscami pracy .
Roznego rodzaju pomoc finansowa dla osob i ich rodzin jest mozliwa ale to znow sie przenosi na stopiej twojej niepelnosprawnosci i wysokosc/ stopien twojej renty inwalidziej .
Mieszkania dla niepelnosprawnych tez sa od tego uzaleznione .
Zgłoś wpis
8 Postów
Barbara K.
(Beka)
Początkujacy
Mam skoliozę od urodzenia, w Polsce mam przyznany umiarkowany stopień inwalidztwa, z tego tytułu mam też, rentę. Czyli co tu taj moja grupa nie liczy się? Co zrobić, żeby takową sobie wyrobić?
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
musisz sie tu zaczac leczyc i miec cala dokumentacje od lekarzy jak juz to bedziesz miala musisz sie zglosic do UWV na orzeczenie . Zeby dostac jaka kolwiek rente musiala bys miec conajmniej 35% uszczerbku na zdrowiu i przedewszystkim miec pracowac przed choroba bo bez oplacanych skladek socialnych w NL nie dostaniesz renty . Jezeli bedziesz miala mniej jak 35% moga ci wydac WSW indykacje . Z taka indykacja oczekiwanie na miejsce w danym zakadzie moze trwac latami . Niestety rzad od kilku lat robi co moze zeby te stanowsika zlikwidowac i ludzi z indykacja WSW wyslac do normalnej pracy . Jednak majac taka indykacje masz dobre szanse na znalezienie pracy na regolarnym stanowsiku poniewaz pracodawca dostaje na ciebie subsydie od panstwa . Nie wiem czy wiesz ale w NL taka choroba kwalifikuje sie czesto na operacje gdzie rezultaty sa naprawde dobre .W twoim wypadku nawet nie masz szans na zasilek socialny z gminy bo jestes zakrodko i nie odprowadzals skadek socialnych . A twoja choroba nie kwalifikuje ciebie do mieszkania dla ludzi nie pelnosprawnych . Jedyne co mozecie sie starac jak juz dostaniecie swoje mieszkanko to jest dodatek do czynszu i do u.zdrowotnego
Zgłoś wpis
8 Postów
Barbara K.
(Beka)
Początkujacy
Czyli ogólnie dupa... :/ no a jak to jest z tymi socjalami z gminy, długo trzeba być, żeby o takie coś się ubiegać?
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
Twoj maz pracoje wiec sie spodziewam ze zarabia cos okolo 1350 € brutto ( lub wiecej ) na miesiac .
wiec o zasilku socialnym mozesz zapomniec bo musieli byscie miec mniej jak 1350 brutto na miesiac zeby spelniac ten jeden z wielu warunkow .Dodatkowo mieszkacie u mamy ktora tez ma dochody a te beda zliczane do dochodow meza . Pozatym musisz miec udokumentowane 5 lat stalego pobytu w NL i conajmniej 2 przepracowane lata w NL .
Zgłoś wpis
8 Postów
Barbara K.
(Beka)
Początkujacy
Dzięki za informacje, pozdrawiam
Zgłoś wpis
2 Posty

()
Początkujacy
Witam , moze odswieze temat troche.
Ja jestem troche innej sutyacji,W polsce mialem calkowica niezdolosc do pracy,( jestem po zlamaniu kregoslupa) przeszedlem kilka operacji i polsce, i ostatnio dwa lata temu w holandii w duzym szpitalu. Obecnie pracuje , i po izgodnieniu paru punktow z ARBO moj szef zmienil mi stanowisko pracy . Ale ostatnio powiedzial zebym postaral sie o grupe ( powiez ze na szczescie chodze o wlasnych silach, ale mam szereg zakawon, dzwigania dlugiego siedzenia itp). W samej holandii lecze sie na kregoslup od 6 lat, wiec mam historie ,Ale nie wiem gdzie mam sie zabrac i jak to zrobic. I co najwazniejsze co mi da na grupa i czy warto
Zgłoś wpis
15 Postów
JAN ZEJMO
(JANZEJMO)
Bywalec
Ta szeroko reklamowana pomoc socjalna w Holandii to jedna wielka kicha i przesada. Rzeczywistość jest całkiem inna i bardzo brutalna.
Zgłoś wpis
3 Posty
Początkujacy
Zgadza sie nie jest tak kolorowo jak sie wydaje z ta niepelnosprawnoscia ,Moj syn ma 500e na miesiac z UWV pracuje dziennie 8godz .mieszka w osrodku dla niepelnosprawnych i musi oplacac z tych 500e jeszcze Cz ubezpieczenie w wysokosci 140e,plus internet i swoje potrzeby...
Zgłoś wpis


Bliżej nas