Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

kontrola skarbowa na drodze - Holandia

16 Postów
jan harnas
(harnas76)
Bywalec
Witam , nawiązując jeszcze do kontroli skarbowej .... myśląc już prawie, że skarbowy hol. zapomniał już o obiecanej karze,mandacie za jazdę na polskich blachach po Holandii ..... aż tu nagle po 6 miesiącach przysłali magiczny niebieski mandat do zapłaty .Skarbowy nie zapomina


Czy jest jakaś możliwość żeby jeżdzić w hol.na polskich blachach???
Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tak, można zapłacic po prostu podatek drogowy. W tym celu trzeba wypełnic formularz znajdujący sie na stronie urzędu skarbowego, wysłac i poczekac na odpowiedź.
Zgłoś wpis
16 Postów
jan harnas
(harnas76)
Bywalec
dzięki
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
a co zrobić, jeżeli właścicielem auta jest ktoś z rodziny mieszkający w pl?
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Odpowiec dalem na na innym watku :
"Polskie numery rejestracyjne"
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wiec rozumie ze jesli masz meldunek w Polsce lub jesli samochód nie jest twoja własnoscia ...tylko nalezy do kogos kto w polsce na stałe..i auot przynajmniej raz na trzy miesiace wjedzie na chociazby jeden dzien do polski ( i oczywiscie posiada sie na to dowody) to smiało mozna usmiechac sie do panow w aucie z napisem Duane lub Belastingdienst?
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
o ludzie nie wprowadzajcie innych w blad .
www.belastingdienst.nl/variabel/bpm-vrijstelling/
Arkaszka nawet/tymbardziej w takim wypadku nie mozesz porusza sie tym autem po NL.
www.autoweek.nl/vraagantwoord.php?id=2517
co do obowiazku meldunku to polecam ponizszy link
www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/asielbe...jf-in-nederland.html
dloket.veendam.nl/loketburgers/pdc/PRODUCT-2836412
Az czasem mnie cos trafia jak czytam takie kombinacje .
Wielu sie nie melduje w NL przepisuja w polsce auta na innych by tylko nie placic slonego podatku drogowego .
Gdzies jest tu na forum inny temat o tablicach zjazdowych gdzie bylo poruszane takie kombinatorstwo .
Nie wiem czy wiecie ale celni , podatek i policja moga wam udowodnic ze jezdzicie tym autem od xxx czau i ze to wlasnie wy nim jezdzicie i od kiedy . A teraz rzad bedzie to robil oficjalnie bo przeszla ustawa o mozliwosci kontroli tablic poprzez radary/kamery zawieszone nad autobanami , nawet poprzez mandaty ktore sa wysylane do pl beda mogli wam udowodnic jak dlugo i kto .i kretacto to nie moje auto nie przejdzie bo chodzi tu o auto a nie o wlasciela .Tak notabene w NL nie mozesz sie poruszac nie swoim autem ( chodzi o auta nie zarejestrowane w NL )
Sorry ciotka ale mnie ponioslo takie kretactwo .
Maja tu dobre drogi bo ludzie placa slone pieniazki na podatek drogowy a jeden z drugim beda krecic jak by tu nie placic jezdzac ich drogim ciezkim dieselkiem po tutejszych drogach .
Jezdzisz po tutejszych drogach to plac , i prosze mi tu nie gadac bo to nie moje auto , bo jestem nie jestem tu na stale , bo bo bo bo ... pierdole..nie kotka za pomoca mlota . Tu jezdzisz tu pracujesz tu zarabiasz wiec plac i nie kretacz bo ( nie wszyscy) wiekszosc to szczwaniaczki co wiedza lepiej jak rodowici holendrzy gdzie co moga od panstwa wyciagna ale jak do placenia to ich nie ma .
NL tez wiam duzo oddaje czasem wiecej jak na was zarabia . I powtarzam darujce sobie takie glupie gadki bo ich slyszalam juz tysiace .
p.s.
Powtaram nie kazdy jest kretaczem , ale niestety ponad 80 % kretaczy w mniejszym lub wiekszym stopniu .
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Przyznam sie Baileys ze nie powinno sie przesadzac z kreceniem ja sam rowniez place ale wiem ze tu mieszkam na stale i niemam zamiaru wracac do Polski!
Powiedzmy ze ktos tu ma zamiar zostac dwa lata, to co ma przepisac auto na holenderskie zaplacic BPM od ceny nowego auta i placic miesieczne podadki w nl a co potem jak bedzie wracal??? lekka przesada prawda???
Dlatego ma Holandia cos tam podpisane z Polska zeby to zapobiec!!
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
jak wroci to przerejestruje znow auto i bedzie mogl sie starac o zwrot pozostalego BPM.
I nie nie uwazam tego za przesade . 2 lata jezdzi tak samo jak ja i ty i miljony innych wiec moze i 2 lata placic jak ja, ty i miljony innych .A tak na marginesie czemu to ma byc przesada ?? Jak sam wiesz kazdy mieszkaniec placi podatki od podatkow i te podatki sa opodatkowane , za kazde ulepszenia podnosza nam podatki , kazda reperacja drogi itd jest oplacana z (takze )moich pieniazkow . Wiec uwazam ze gadke ze za 2 lata wracam do swojej ojczyzny , za bezsensowna bo przez te 2 lata uywaja tak samo drog jak i my .
Co do BPM to placisz pozostala czesc po odliczeniu lat ile ma to auto .
I holandia nie ma czegos tam podpisanego zeby nie placic tylko ma podpisana abolicje podatkowa , od podatku dochodowego nie od podatku na auta.
Zgłoś wpis
1 Post
Początkujacy
czlowieku kim ty jestes polakiem czy holendrem zbytnia uczciwosc ci dobija w te glowke i niemasz zielonego pojecie na temat polskich blach w holandi poczytaj sobie troche wiecej zanim bedziesz zwracal komus bardzo nieprzyzwoite uwagi pozdrawiam
Zgłoś wpis


Bliżej nas