Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Co zrobić z indykiem? - Holandia


()
Początkujacy
Forumowicze. Rodacy i Rodaczki. Jak najlepiej i najsmaczniej upiec indyka.???
Zgłoś wpis
103 Posty
broker pracy
(pracawholandii)
Stary wyjadacz
ubolewam ale nie wiem. nie pamietam zebym jadł indyka. po pijaku sie nie liczy ale czekam na podpowiedzi, moze ktos ma sprawdzony przepis zebym mógł przypalic stopy zonie i powiedziec : tak ma byc ... ...
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Chłopaki, ja Wam nie pomogę. Bo to nie mój teren.
Podpowiem tylko: na początku sprawdź czy na pewno nie żyje...

A potem róbta co chceta, lub raczej - co trzeba
.
.
.
.
.
.
Biedny indyk...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
O Ty małpo. To skazujesz nas na głód tak jak skazujesz nas z Kolkiem na wyschnięcie gardła tudzież śmierć w okropnych mękach z pragnienia.
Zgłoś wpis
55 Postów
Gaduła
No i Jureczku niestety musimy dać mu (indykowi) się upiec po naszemu. Jutro lecę po wątróbkę i nie będę smarował indyka panierką tylko ziołami.
A gwoli wyjaśnienia częściowo omówiliśmy już sprawę z kolegą/-żanką Tornado telefonicznie, co i jak z tym ptaszyskiem, co dał się złapać, zrobić...
...że wątróbka
...że kasza
...że panierka
itp
ale skoro i tak musimy sobie radzić sami, to nie będę się rozwijał z tematem tylko odeślę do książki kucharskiej.

Smacznego
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Panie Tornado a jak pan chce tego indyka zrobic ? na slodko ? pikantnie w kawalkach czy w calosci nadziewany czy nie ?
pieczonysmazony czy w jakiejs potrawie . Nie to ze u miem gotowac ale npewno nie otruje ciebie paroma receptami.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Oczywiście w całości z nadzieniem i pieczony. Czekam na wspaniałe przepisy ja i mój przyjaciel Filip.
Jestem obecnie w Belgii, ale jak widać staram się być obecny w kraju Tulipana. Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
TORNADO napisał:
O Ty małpo. To skazujesz nas na głód tak jak skazujesz nas z Kolkiem na wyschnięcie gardła tudzież śmierć w okropnych mękach z pragnienia.

Hihi, nie dokazuj, Tornado, nie dokazuj, sam mówisz, ze złego diabli nie biorą, dacie radę. A gardła spłuczemy niebawem, wierz mi.

A co z indykiem, jeszcze żyje?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Tak się wpakować potrafię tylko ja. Nogi mi zrobiły się jak z waty, kiedy w na ekranie kasy wyskoczyła cena 54,70 eurusiów.
Zgłoś wpis
55 Postów
Gaduła
Kasza jęczmienna z gryczaną zmieszana ze smażoną wątróbką i boczkiem doprawiona ziołami i przyprawami wypełniła ptaka przesmarowanego przyprawami, którego wsadziłem do piekarnika na 3 godziny. Już drugi dzień walczymy w trójkę z tym indykiem i nie dajemy rady. Jest przepyszny ale tak syty, że do Sylwestra chyba wystarczy.
Zgłoś wpis


Bliżej nas