Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
@--}--`--,--- Pajac Arczi Asterix Wacław Magoń Julia2344 Jana155 Rafał Sopart Wiki5 Barbara Kedzierska (31558 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Hit internetu podobno ostatnimi czasy

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach i dla tych ktorzy nie sa w trakcie spozywania obiadku

babol.pl/kat,1025465,title,Podnosila-cie...sc.html?ticaid=6aed7
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
, moze rzeczywiscie lepiej by poszydelkowala...

Mirek, Malina mi sie stanowczo bardziej podoba!
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
A po mistrzostwach pozostaly... wuwuzele!
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Nie mam zony... I dobrze!
Zgłoś wpis
18 Postów
_ _
(__D)
Bywalec
Zgłoś wpis
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
~ geschikt

Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy


I dla potomnych zeby strachu nie mieli...

Mówi się że picie jest szkodliwe i zabija komórki nerwowe.

Zastanówmy się:
Szklanka wódki (250 g) zabija około 1000-2000 komórek nerwowych w naszym mózgu. Komórki nerwowe się nie regenerują. Ludzki mózg składa się z około 3 miliardów komórek nerwowych, z czego używamy na co dzień około 10% z nich.
Zatem około 2,7 miliarda komórek są nie potrzebne. Szklanka wódki zabija 1000 komórek nerwowych. Człowiek może bez obawy o swoje zdrowie wypić 2 700 000 szklanek wódki. Przeliczamy: 1 butelka (750 g) = 3 szklanki, zatem 2 700 000/3 = 900 000 butelek. Zakładając że maksymalny wiek przeciętnego alkoholika wynosi 55 lat, a zaczyna on pić, powiedzmy mając 15 lat, to mamy 40 lat "stażu". Przeliczamy lata na dni: 40*365=14600 dni picia. Jeżeli możemy wypić 900 000 butelek bez obawy o nasze komórki nerwowe to: 900000/14600 = 62 butelki wódki dziennie.

Wniosek:
Aby umrzeć z braku komórek nerwowych musielibyśmy pić po 20 butelek wódki na śniadanie, 20 na obiad i 30 na kolację.

P.S. Wiem, że jest jeszcze wątroba, ale ona się regeneruje


Więc zdrówko.....
Zgłoś wpis
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
Oby nadchodzący poranek można było zaliczyć do udanych...


Zgłoś wpis


Bliżej nas