Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Ale się Peter rozkręciłeś ,że ho
Każdy z nas inaczej odbiera czynienie świętym ,dla mnie to raczej zabawne ,owszem wychowała mnie babcia ,wyznania greko-katolickiego ,ja w zakresie religii byłem uczony w kościele rzymsko katolickim ,ale zawsze lekko na out.
Religia katolicka to poprostu nałożenie religii Judaistycznej na miejscową ,u nas słowianską,
jeśli nie wierzysz poczytaj o mitologii słowian ,zmiana jest czysto kosmetyczna i w zasadzie odnosi sie do zmiany imion.
Czy można mówic że duchowni to tylko ludzie a ich przywary są słodkie ,przecież to bzdurne podejście ,albo jesteś jak Jezus albo spadaj nie ma innego wyjscia.
A KK potrafił obudowac złotą bazyliką, kamienny kościólek zrobiony przez świętego Franciszka.
Przez cały czas handluja relikwiami ,robią tyrystykę koscielną w co wpisuje sie beatyfikacja JP2
przewiduja 2mln wiernych na placu w Watykanie
Nie można mówi też ,że JP2 był O'K a Watykan to co innego ,dwadzieścia kilka lat pontyfikatu ,przez ten okres można wiele zmienic.
Beny przynajmniej zezwolił na używanie prezerwatyw.
A jesli chodzi o korzenie wiary to przypomina ono kult cargo
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Alez Ark, nawet nie zaczalem sie rozgrzewac ...Pytasz "Czy można mówic że duchowni to tylko ludzie ". odpowiedz jest oczywista. to tylko ludzie, chyba ze znasz jakiegos mutanta, albo goscia czytajacego ksiegi nie otwierajac ich, moze kogos z laserem w oczach, czy cóś... tak , to tylko ludzie, i gdybys mial tego swiadomosc byc moze ocena Twoja bylaby troszke inna. Nikt nie mowi ze ich przywary sa slodkie, chyba ze ty tak uwazasz. ale przywary to przywary, sa wpisane w nature ludzka i i ja i Ty takze takie mamy. Caly czas twierdze ze mnie jako katolika nie interesuje to czy KK handluje relikwiami, buduje bazyliki, czy organizuje turystyke religijna.
Nic nie poradze ze na beatyfikacje Wojtyły wybiera sie 2 mln osob, chyba ze boli Cie to ze na zjazd racjonalistow nigdy tyle osob by sie nie zjechało , hehe

Nie wspominalem ze JP byl ok a Watykan jest be, i to stwierdzenie "dwadzieścia kilka lat pontyfikatu ,przez ten okres można wiele zmienic." co tam trzeba zmieniac? dlaczego o zmianach w KK albo o braku zmian w KK najczesciej pisza ateisci i racjonalisci !? hahaha przeciez to sztuczny twor dla tych co nie wierzą? więc po co zmieniac cos w czyms co z zalozenia nie istnieje albo stworzone zostalo po to by zarabiac...

ja mam swoja wiare i swoj rozum... tak jak wielu wielu katolikow. , wierz mi.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
peter_pan napisał:

ja mam swoja wiare i swoj rozum... tak jak wielu wielu katolikow. , wierz mi.


Moglbys rozwinac swoja mysl?
Zabrzmialo mi to troche jak....tak jak wielu wegetarian , jem tylko chudy drob i morskie ryby, mam przeciez swoj rozum ...wierz mi.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Szczerze powiedziawszy to Ja już nie wiem czy wam nie pasuje wyniesienie JP2 na ołtarze czy co??
Fakt że jest to zabieg czysto kosmetyczny jeśli chodzi o KK, jestem również katolikiem i mam swój rozum bo wiare katolicy maja ta samą, a w zasadzie wszystkie odlamy chrześcijaństwa sie zbyt wiele od siebie nie różnią, są to tylko drobne różnice kosmetyczne jak imie Jezusa czy uznawanie ponektórych świętych osób to wszystko. Ciekawie sie to czyta w każdym bądź razie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
co tu rozwijać. Adamm. ktos nie wierzy, ja wierze. proste i oczywiste, jak dla mnie. mam swoj rozum wiec jestem w stanie sobie okreslic co jest dla mnie wazne i w co wierze i w kogo. nie zamirezam przekonywac nikogo ze jest w co wierzyc tak jak nie dam sie przekonac ze nie ma w co. a temat jest o papiezu. wiec majac swoj rozum jestem w stanie sam sobie okreslic jakim byl czlowiekiem dla mnie dla innych i dla KK. sobie. i jakoo ze mam swoj rozum , moge sobie wyobrazic ze nie byl taki swiety za jakiego uwazaja go inni i nie byl taki nieswiety za jakiego uwazaja go inni. moj rozum pozwala mi go ocenic. i oceniam go. i moj rozum pozwala mi miec te swiadomosc ze nie byl idealny. zreszta dlaczego mialby byc. w koncu byl tylko czlowiekiem.

co do wegetarian, no coz, to troche tak jak z ateistami... wierze ze w nic nie wierze... ale wierze bo w cos wierzyc musze... pozdrawiam
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
No cóż , nie można nic dolac do pełnego dzbana, tylko czy kiedykolwiek drogi Peterze przeczytałes Biblię ,katechizm ?
Wiesz za co spalili Giordano Bruno ? choc był zakonnikiem ?,za racjonalizm ,D'arc za wiarę.
zreszta nigdy nie wchodziłem na tę stronę (racjonalistów) nie mam sie czym chwalic ,po prostu dlatego że jest wiele rzeczy o których fizjologom sie nie śniło a co mówic dopiero o filozofach jakoś tam jeszcze nie dotarłem .ale jesli panstwo polskie nie ma pieniędzy na ksiażki dla niewidomych dzieci a opłaca księży w szkołach ,choc powinni krzewic swą wiarę jako apostołowie za free ,to raczej rodzi niesmak.
Wczoraj widziałem Pomnik Jezusa w Świebodzinie ,wyglada jak scenografia we Władcy pierscienia.
Zmiany w kościele to też dawanie hostii w rękę nie do ust wiernych ,to prezerwatywy ,to jasnosc finansowania, wykluczenie osób nieprzestrzegajacych reguł wiary ze stanu duchownego.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
i znowu wypytywanie... hehe tak, niejednokrotnie, tak, a Ty?

co chez mi pokazac na przykladzie Giordano Bruno czy Joanny... ze KK jest czy byl pelen paradoksow, niezrozumiallych zalozen, dzialan czy braku dzialan. jest, tylko ja to wiem , wiedzialem i zapewne bede wiedzial. co nie przeszkadza mi wierzyc. hehe wcale mi nie przeszkadza. o czym jeszcze napiszesz? o wyprawach krzyzowych, o inkwizycji, o pogromach zydow, janie 23, ...

ja to wiem, jak wielu innych katolikow. pozdrawiam.
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
do pełnego dzbana wody nie dolejesz
a w co wierzysz drogi Peterze
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.


szok nie?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ark napisał:
do pełnego dzbana wody nie dolejesz


Ale mozesz ow dzban pelen wody.....zamienic w wino!!!
Zgłoś wpis


Bliżej nas