Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

()
Początkujacy
Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.


szok nie?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
ark napisał:
do pełnego dzbana wody nie dolejesz


Ale mozesz ow dzban pelen wody.....zamienic w wino!!!
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
szok, dlaczego? tego się spodziewałem.Drogi Peterze.
A ze mysl i energia tworza materie,tylko czemu czerwone wino ja tam do ryb wole białe, po czerwonym ryby maja metaliczny smak.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
chlopaki jeśli chodzi o wino to osobiście polecam tokaj asheu butelka jakies 130 złociszy
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Polecam wszystkim obejrzeć film The Conclave . Świetnie zrealizowany film o największej mafii na świecie i o tym jak się wybiera Papieża. Zaś Karolowi Wojtyle wielki podziw i szacunek
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Uma napisał:
.
Dla scislosci nie jestem wierzaca, ale Wojtyle wspominam z sympatia. Lub jak, ktos napisal, wizerunek JPII kreowany przez media, nie tylko w Polsce, ale na swiecie, byl cieply i sympatyczny. Uwazam, ze zrobil dobra robote jako ambasador Polski, szczegolnie w Ameryce Poludniowej, ktora jest zdecydowanie katolicka. Nagle okazalo sie, ze wszyscy wiedza cos na temat Polski.

JPII byl progresywnym papiezem; musimy pamietac, ze papiez to nie Watykan. Watykan to zamknieta, elitarna, preznie dzialajaca organizacja. Papiez jest tylko wizytowka Watykanu, czyli jest bardziej Beatrix niz Merkel.


Uma, nie twierdzę, że JPII był antypatyczny, ale sympatią i miłością darzono również Stalina, więc argument chybiony.
Osobiście wolałabym, aby Polskę kojarzono z Heweliuszem, Kopernikiem, Skłodowską-Curie czy choćby Zamenhoffem.
A już stwierdzenie, że papież to nie Watykan jest - delikatnie mówiąc - lekko niepoważne.
Watykan to nie organizacja, to - małe wprawdzie, aczkolwiek silne i prężne - państwo. Z własnym rządem, dyplomacją, administracją i bankami z rezerwą złota w podziemiach. Działalność duszpasterska jest podstawą istnienia tego państwa, które nie rozdaje swoich pieniędzy, a je gromadzi.
Jeśli w Polsce podstawowym aktem prawnym jest konstytucja i łamanie jej (a zdarza się to, niestety) jest niedozwolone i karalne, to należy zdać sobie sprawę, że "konstytucją" teokratycznego Watykanu jest biblia... Czy trzeba więcej pisać?...
Najczęściej cytowana i najmniej przestrzegana przez większość chrześcijan, z wierchuszką na czele.
Zwyczajnie, zupełnie niewiarygodna bajka
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
peter_pan napisał:
Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. (...) Amen.


szok nie?


Peter, trochę szok, bo w takim razie, jeśli wierzysz w to wszystko, należałoby zanegować wielkich nauki: Kopernika, Einsteina, Hawkinga i innych.
Wykreślić ze słownika pojęcia: fizyka, chemia, biologia, astronomia, logika (ha! logika dopiero kilka lat temu została usunięta z watykańskiej czarnej listy nauk zakazanych!) itp.
Wprowadzić natomiast chociażby demonologię:
dziendobrytvn.plejada.pl/forum.html#foru...NiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

Nie zapomnieć o cofnięciu się o kilka setek lat wstecz:
media.wp.pl/kat,1022951,wid,13064175,wia...sc.html?ticaid=1bab1

I brońcie duchy wszelakie przed takimi odstępcami!:
www.focus.pl/nauka/zobacz/publikacje/egorcyzmy-okiem-nauki/

Bo przecież mamy naocznych świadków i dowody!!!


Pozdrawiam
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
Zgłoś wpis
77 Postów
Uma T
(Uma)
Gaduła
Viooltje,
JPII wspominam z sympatia. Jest to moje zdanie.
Naturalnie, ze sa ludzie, ktory sympatia i miloscia darzyli Stalina, sa tez tacy, ktorzy kochali Hitlera, i sa rowniez tacy, ktorzy uwielbiaja Castro, ja sama jestem kochana w domu, a Pancerni kochaja Szarika. I co z tego??? Jeden lubi gruszki, a drugi pietruszki…. Posty pt.: nie zgadzam sie, ze LUBISZ gruszki, sa malo przekonywujace.

WIZERUNEK JPII LANSOWANY PRZEZ SWIATOWE MEDIA BYL CIEPLY I SYMPATYCZNY. Jest to moja opinia. Jezeli masz inne zdanie na TEN temat, z przyjemnoscia przeczytam twoj komentarz.
Beatyfikacja JPII nie budzi we mnie zadnych emocji. Wynika to m.in. z faktu, ze jestem niewierzaca. Wiecej czasu i energii poswiecam na analizowanie strategicznych rozwiazan holenderskiego urzedu podatkowego niz na monitorowanie decyzji Watykanu o beatyfikacji JPII, czy kogokolwiek innego.
Jezeli chodzi o beatyfikacje kogolwiek innego, to zupelnie nie sledze tego typu wiadomosci, podobnie, jak nie sledze informacji, ze Rachid, de *** Marokkaan, z haskiego Schilderswijk, a nie Mohomet, zostal uznany za ostatniego proroka islamu
Wiecej emocji budzi we mnie przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla Gore"wi, czy Arafatowi (!)
Beatyfikacja JPII bedzie niewatpliwie wielkim spektaklem. Dla ateistow: warto sie wybrac, podobnie jak warto bylo obejrzec Expo w Hanowerze, czy zacmienie slonca we Francji
Zgłoś wpis
73 Posty
Andrzej 7
(andre7)
Gaduła
Witam , co do tematu chrześcjan to film AGORA warto zobaczyć .
Zgłoś wpis


Bliżej nas