Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przerażające! - Holandia

Czytali temat:
Nicodem Nicodemski (1433 niezalogowanych)
1988 Postów

()
Latający Holender
Na FB dotarła do mnie wiadomość o planowanej, masowej eutanazji psów w Rumunii.
Cóż, zwrot "eutanazja" jest tu mocno naciągany. Zwierzaki zostaną uśmiercone w sposób urągający wszelkim humanitarnym zasadom. Choć przyznam, że w moim pojmowaniu świata, "humanitarne zabijanie" jest tworem abstrakcyjnym o tyle, o ile odnosi się do istot żyjących, świadomie, lub instynktownie chcących żyć, a - z wiadomych względów - nie mogących o tym poinformować odpowiednich (pieprzonych) instancji, które i tak mają wszystko głęboko w ... poważaniu.
Jutro, pod rumuńską ambasadą w Warszawie odbędzie się protest. To i tak dużo. A jakże mało.
Można zdziałać jeszcze coś innego. Przecież są ludzie, którzy chętnie zaadoptują psa.
Znacie takich? Może ktoś z Was chce przygarnąć przyjaciela na całe (jego) życie?

Link, który dołączam, jest tylko dla ludzi o silnych nerwach. Osobiście przez najbliższy czas mam spanie z głowy.

www.neurokultura.pl/dzialaj/996-30-kwiet...bezdomnych-psow.html

Nawet nie pozdrawiam, bo to zbyt smutne.

A można przecież mieć takiego wiernego futrzaka...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Ok Viooltje wszystko rozumiem i ciebie rowniez, ale powiedz mi jak Ty bys rozwiazala ten problem tylu bezdomnych psow??? Powtorze 30 milionow psow jest to ogrobna liczba. Wedlug mnie jest to zlo konieczne i tyle.
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Mirek, zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystkie da się uratować.
Podkreślam, zabijane będą psy stare i młode, chore i zdrowe. Bez jakiejkolwiek selekcji, taśmowo.

Jeśli uda się podarować życie jednemu stworzeniu, to dużo. Wierzę jednak, że będzie ich wiecej.

Rozwiązanie problemu jest proste - sterylizacja. Program rządowy, którego niestety nie udało się przeprowadzić też w Polsce.

Swoją drogą, taki program powinien dotyczyć również co niektorych ludzi, bo nie każdy może być rodzicem. Zrobić a wychować to dwie różne sprawy...
Zgłoś wpis
20 Postów
Rosanna .......
(Rosanna)
Bywalec
Najprościej pozbyć się problemu uśmiercając żyjącą istotę, która choć nie mówi to jednak odczuwa głód, zimno, ból. Ludzie nie dali im życia nie zapobiegli ich rozmnażaniu się, mimo iż widzieli że psów przybywa, a one nie rodzą się w ciągu jednego dnia, więc nie wolno im go odbierać!!! To niedopuszczalne ponieważ każdy ma prawo do życia niezależnie czy to człowiek czy zwierze. Nie jest istotne czy zwierze jest zdrowe, chore, młode czy stare. Pomyślmy co by było gdyby nagle ktoś stwierdził że jest za dużo ludzi i trzeba część z nas uśmiercić? Powiedzcie mi jakim prawem ktoś podejmuje takie decyzje? Czy zapomnieliście co było w Auschwitz? Jakiego czynu sie dopuścili ludzie na innych ludziach? Teraz zrobią to samo z tą różnicą, że dokonają tego na biednych zwierzętach!!! To nie humanitarne, ale BESTIALSKI MORD na bezbronnym zwierzęciu
Zgłoś wpis
20 Postów
Rosanna .......
(Rosanna)
Bywalec
Zgadzam się z Tobą Viooltje, że jedno uratowane życie to dużo i też wierzę że znajdą się osoby z dobrym i ciepłym sercem i przygarną biednego straceńca, który będzie za to bardzo oddany. Ludzie władzy mają wielkie możliwości i wiele do powiedzenia więc zamiast zajmować się tak nieludzkimi czynnościami powinni pomyślec jak naprawdę pomóc tym biednym istotom
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Rosa to jesli kiedys bedzie ci biegala myszka po domu to czasami nie zastawiaj lapki bo to ja zabije takie biedne male zwierzatko, albo szczur tez nie probuj sie go pozbyc. Pozwol mu biegac niech robi co chce bo przecierz to takie male zwierzatko nikt nie powinien odbierac zwierzatkom zycia. Inna sprawa jesli masz myszke w klatce oswojana lub domowego szczura i stale go karmisz od malego piescisz czyz nie wspaniale jest takie zwierzatko ehh By taki bezdomy pies Cie upierdolil na ulicy to bys najglosniej krzyczala ze co to ma byc aby bezpanskie psy sie wszedzie szlajaly. Z bardzo duza powaga pozdrawiam

p.s Fakt jest jeden, powinni temu zapobiec i tyle, ale jak to sie mowi obudzili sie z reka w nocniku i tyle. Zreszta jak wszedzie, problemu sie nie widzi dopoki tragedzia sie nie wydarzy. Nie chce mi sie wiecej pisac
Zgłoś wpis
220 Postów
ark .
(ark)
Doświadczony forumowicz
zawsze najlepsze są humanitarny sposób zabijania i bestialski gdzie bestią jest zwierze.
humanitarny to między innymi strzał kulą , tylko niestety wymaga tropienia po posoce czyli gonitwy w krzakach za umierającym krwawiącym stworzeniem ,gazowanie ,zabijanie pałką by nie zniszczyć futra (w potylice) strzał z łuku lub kuszy ,też wymaga jogingu no bo polowanie to sport.
bestialki mord to przyważnie złapanie i zaduszenie ,jak się ma pecha to łącznie z patroszeniem na miejscu .
wracając do tematu to zdziczałe psy i koty które wróciły do lasów i kniei robią ogromne spustoszenia w pogłowiu zwierząt dzikich ,największą szkodą jest stałe dopuszczanie nowych dorosłych osobników do populacji przez co niemożliwe jest unormowanie populacji w środowisku ,psy zastąpiły wilki i lisy ,koty wyparły sowy,żbiki,rysie i jeże ,pustosząc pogłowie ptaków gniazdujących na ziemi ,(nie tylko) ryjówek(podobna do myszy ale nie jest gryzoniem) nietoperzy.
więc zastanów sie drogi posiadaczu zwierzęcia domowego ,czy dając mu wolność nie zabijasz wielu innych istot
Czasem nie ma wyjścia i trzeba poprawić błędy które ludzie popełniają przyroda odbuduje się ,najpierw psy zabiją inne zwierzęta potem same padną z głodu ,tak działa przyroda
minimalna płaca w Rumunii jest ponizej 300 e ceny paliwa wyższe niż w Holandii ,posiadając auto płacisz kilka dodatkowych podatków więc pieniadze ma państwo nie społeczeństwo ,stąd taki los niewinnych,najsłabszych ,pracuje z Rumunami stad wiem z pierwszej ręki
I jak Rumun mówi -" bona di mineta" to nie znaczy że ma ochote na sex oralny tylko po prostu - "dobry ranek"
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Psy psami, a co z ludźmi ? Mordujemy się na wzajem , dokuczamy sobie, nienawidzimy , niszczymy wszystko co nas otacza , nawet to forum , wystarczy poczytać posty jak się bardzo kochacie co poniektórzy ... hehehe , tak naprawdę to z nami matka natura powinna zrobić porzadek i tu apeluję do niej o wiecej trzęsień ziemi , tsunami , wybuchów wulkanów, tornad i burz, wszystkiego co może nam zaszkodzić i jak dla mnie nie musi to być humanitarny sposób bo chyba zaden sposób usmiercenia kogoś lub jakiegokolwiek zwierzęcia nie jest humanitarny . Moze wtedy Ci co przetrwają zaczną myśleć ...

A tak naprawdę to mam to wszystko w dupie i idę się przejechać moim starym gratem i pozanieczyszczać w humanitarny sposób środowisko i powietrze którym oddychacie
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Smith, tak szczerze to po ktorej stronie emitowanych wiadomosci chcial bys sie znalesc, na fotelu przed telewizorem czy pod gruzami, ja tez bym wolal byc w tej grupie co moze zrozumie, ale jestem wygodny siedze na ogrodzie i tez raczej wszystko mam gdzies tam w d..., mimo wszystko zgadzam sie ze powinnismy zaczac od ludzi bo to jest najwieksza plaga na ziemi.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Smith NY napisał:
Psy psami, a co z ludźmi ? Mordujemy się na wzajem , dokuczamy sobie, nienawidzimy , niszczymy wszystko co nas otacza , nawet to forum , wystarczy poczytać posty jak się bardzo kochacie co poniektórzy ... hehehe , tak naprawdę to z nami matka natura powinna zrobić porzadek i tu apeluję do niej o wiecej trzęsień ziemi , tsunami , wybuchów wulkanów, tornad i burz, wszystkiego co może nam zaszkodzić i jak dla mnie nie musi to być humanitarny sposób bo chyba zaden sposób usmiercenia kogoś lub jakiegokolwiek zwierzęcia nie jest humanitarny . Moze wtedy Ci co przetrwają zaczną myśleć ...

A tak naprawdę to mam to wszystko w dupie i idę się przejechać moim starym gratem i pozanieczyszczać w humanitarny sposób środowisko i powietrze którym oddychacie


smith to moze bedzie lepiej dla wszystkich jesli spaliny ze swojego grata skierujesz w strone
wnetrz swojego grata i....nie bedziemy musieli czytac twoich idiotycznych komentarzy.
Zgłoś wpis


Bliżej nas