Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Mieszkanie w Krakowie - rynek wtórny czy pierwotny - Holandia

10 Postów
Kamil Brz
(kbrz)
Bywalec
j_kar napisał:
Planujemy zakup mieszkania w Krakowie - w celach inwestycyjnych. Pytanie co się bardziej opłaca - rynek wtórny czy pierwotny?

Mieszkania na rynku wtórnym mogą być tańsze ale z drugiej strony mieszkanie takie musisz i tak wyremontować a cena wynajmu będzie niższa. Tak więc pod kątem wynajmu proponuję kupić jednak mieszkanie nowe. Zerknij sobie na tę stronę: www.findelio.pl/ - obecnie możesz przejrzeć sobie jakie inwestycje powstają w mieście . Wiele z nich buduje się w centrum. Wprawdzie takie mieszkanie nie bedzie tanie ale inwestycja szybciej Ci się zwróci.
Zgłoś wpis
10 Postów
Jacek Packe
(Jakcu)
Bywalec
A ja mam trochę odmienne zdanie niż poprzednik. Gdybym miał kupować mieszkanie dla siebie, kupiłbym nowe, od dewelopera. Może jest droższe ale mieszkanie z rynku wtórnego + remont = cena zbliżona do mieszkania nowego. Kupując pod wynajem, mieszkania bym nie remontował lub zrobił to najniższym kosztem. Nie opłaca się pakować wielkich kwot w remont bo twoi najemcy i tak nie będą mieszkania szanowali i pewnie przy każdej zmianie lokatorów część wyposażenia będzie zniszczona i do wyrzucenia.
Zgłoś wpis
1 Post
Remik Janik
(remikk)
Początkujacy
Pozwólcie że dodam coś od siebie, od paru lat zajmuje się właśnie wynajmem mieszkań, od samego początku wybierałem nowe mieszkania w stanie surowym - wole wykończyć je sam, często takie mieszkania są w fajnych miejscach osiedlach a nie w starych kamienicach itp. Jako przykład mogę dać tutaj mieszkania z Prądnik Parku, nie jest to ścisłe centrum ale dojazd do centrum jest znakomity i właśnie takich mieszkań trzeba poszukiwać.
Zgłoś wpis
8 Postów
Jadwiga Bednarek
(Jadwiga69)
Początkujacy
Nie ma jak nowe mieszkanie. Jak tylko masz wystarczającą ilość pieniążków to nie ma co się zastanawiać i brać nowe
Zgłoś wpis
5 Postów
Magda Wirek
(mollie)
Początkujacy
Przede wszystkim czego oczekujesz? Nowe inwestycje są fajne, ale jednak czynsz często jest dużo wyższy niż w mieszkaniach ze spółdzielni czy z miasta, więc warto się dobrze zastanowić.
Zgłoś wpis


Bliżej nas