Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wasz najwiekszy blunder w Holandii?... - Holandia

1988 Postów

()
Latający Holender
Wiele lat temu nie znajac jeszcze jezyka, lapalam pojedyncze slowka. W bajorku plywalo sobie rozne ptactwo.
Pytam meza:
- A ten czarny ptaszek jak sie nazywa?
- Meerkoet (czyli kurka wodna).
Po jakims czasie w tym samym parku zatrzymalam sie znow nad woda. Nieopodal mloda kobieta z dwojka dzieci karmila kurki. Usmiechnelam sie i mowie do dzieciaka:
- Leuk die kut meer, he?
Baba spiorunowala mnie wzrokiem, zabrala dzieci i bez slowa odeszla.
Maz (juz byly) do dzis wspomina moje "ch...we jeziorko"

Ehhh
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
I jeszcze jedno slowko, ktore weszlo do jezyka w naszej rodzinie: GEZELDIG! Piekna hybryda powstala z GEZELLIG en GEWELDIG, hehe.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
a ja zamówiłem kiedyś piwo w doniczce "pot" zamiast w pincie "pint"

też był ubaw (z byłą żoną) jak kelnerka się patrzyła
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Hehe, dobrze, ze nie emmer!

A moja znajoma majaca nieprzeparta ochote na golonke poprosila u rzeznika o "to na czym swinia stoi"!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
To to nic. Ja kiedys probowalem przetlumaczyc holenderskim kumplom kilka polskich kawalow i za
cholere nikt nic z tego nie rozumial. Od tamtej pory juz tego nie robie bo patrza na czlowieka
jakby byl z innej planety
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
No tak, bo to juz nawet nie o idiomy chodzi, ale poczucie humoru chyba tez inne maja ... Poza tym inna rzeczywistosc.

Moja mama opowiadala kiedys kawal mieszajac niderlandzki z angielskim. Smiali sie wszyscy! Nawet nie z puenty tylko z mamuskowej suczki. W jej wykonaniu "she-dog"

Pozdrowionka!
Zgłoś wpis
139 Postów
Kasia M
(Kika)
Stary wyjadacz
To sie usmialam kut meer dobre Ja kiedys mialam problem z wymowa zamiast huur-wynajem powiedzialam , hoe veel kost hoer? Ile kosztuje dziwka? Ale obciach. Bylo tego troche ale juz nie pamietam... Fajne czasy
Zgłoś wpis


Bliżej nas