Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kupno samochodu i BTW - Holandia

Czytali temat:
Konrad K Grzegorz Michałowski Pamela Witkowska (9701 niezalogowanych)
7 Postów
Marcin F
(Kinley85)
Początkujacy
Witam
mam pytanie odnośniie kupna samochodu dla siebie w holandii do polski.
Przykladowo samochód kosztuje 3500e ale pisze w BTW: nee, marge i chciałem się zapytać ile procent wynosi owy podatek(7%,19%?), (ile musialbym dolozyc do powyzszej ceny?), i ile wynoszą koszty administracyjne wywozu auta do pl, i jak wyglada procedura kupna w nl.
Dzieki
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
Tak jak to przedstawilas to jest napisane ze to jest auto marge , czyli podatek w wysokosci 21% jest juz wliczony w cene . Jakie sa koszta administracyjne ? to zalezy od tego czy chcesz na wlasnych kola zjechac czy na lawecie .
Podejzewam ze chodzi o zjazd na wlasnych kolach w tym wypadku musisz wyrejestrowac auto w RDW , zdac tam tablice i kupic/dostac tablice zjazdowe oraz ubezpieczenie na 14 dni . caly koszt bez dojazdu zamknie sie w 150-180€ . Ale pamietaj ze auto musi w tym wypadku kiec wazne APK w inny wypadku albo musisz je dac do przegladu albo zwiesc na lawecie . Dokumenty potrzebne do wywozu na lawecie tez wyrobisz w kantorze RDW i to jest koszt cos okolo 9-10€ .
od niedawna auto na wywoz/export mozna wyrejestrowac tez u niektorych handlarzy a u jakich to juz jest zalezne w jakim rejonie kupujesz auto .
Czyli dobijasz targu , sciagasz tablice , jedziesz do RDW lub przedstawiciela wypelniasz druki , placisz za tablice i ubezpieczenie ,wracasz , nakladasz na auto tablice , krecisz kluczykiem w stacyjce bo juz jestes wlascicielem i dalej szerokiej drogi do celu /domu .
Zgłoś wpis
7 Postów
Marcin F
(Kinley85)
Początkujacy
Dzieki za odpowiedz
A jak to jest jak sie kupuje samochod na weekendzie(sobota, niedziela), wtedy kantory RDW sa pewnie zamkniete.
Pytam poniewaz jezeli mam jechac 100km po auto i nie bede mogl od razu zalatwic formalnosci to czy po kupnie moge wrocic do domu(w holandii) czy po prostu jak go kupie to musze go zostawic na miejscu i wrocic dopiero na tygodniu po zalatwieniu formalnosci. Z APK to juz wiem bo czytalem, i tak, chodzi mi o powrot kupionym samochodem.
Czyli jak pisze w ogloszeniu BTW: nee, marge to samochod jest juz z podatkiem (brutto), a jak BTW: marge to cena auta tak samo jest brutto?
z gory Dzieki za odpowiedz
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Stary wyjadacz
jak masz meldunek w NL to jest prostsze wyjscie z sytuacji .
Kupujesz od reki auto na siebie , czyli przerejestrowujesz na poczcie lub u samego sprzedawcy o ile ma taka mozliwosc . Koszt rejestracji okolo 9€ . A bedac w domu mozesz wybrac 1 z dwuch opcji , zjezdzasz na zwyklych tablicach i na zwyklym ubezpieczeniu a w PL sciagasz tablice i po powrocie do Nl wyrejestrowujesz go w RDW . Opcja 2 to wyrejestrowujesz tu w NL tak samo jak w opisanym przykladzie w moim poprzednim poscie i zjezdzasz na zjazdowkach .
p.s.
aby przerejestrowac auto na siebie na poczcie potrzebujesz lub NL prawojazdy lub wyciag z GBA o zameldowaniu jednak nie starszy jak 6 m-cy.
W mozna auto przerejestrowac na poczcie npniedzialek do piatku od 08;00 do 17:00 a w soboty od 09:00 do 13:00 .
U nas w rejonie jest handlarz ktory przerejestrowuje auta , takze na export i w sobote mozna u niego przerejestrowac auto do 16:00/17:00
Zgłoś wpis
36 Postów

()
Moderator
Baileys napisał:

aby przerejestrowac auto na siebie na poczcie potrzebujesz lub NL prawojazdy lub wyciag z GBA o zameldowaniu jednak nie starszy jak 6 m-cy.

Obecnie jest potrzebne ID lub paszport polski,i wyciąg z gminy (GBA) nie starszy niz 1 msc.Przerabiałem to niedawno
Prawo jazdy nie jest już potrzebne;reszta bez zmian-dokładnie tak jak piszesz
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Moderator
No masz racje ze nie jest potrzebne dlatego napisalam " lub " kto co woli , komu co latwiej
Zgłoś wpis
112 Posty

()
Moderator
P.S ask4 jakie autko ?
Zgłoś wpis


Bliżej nas