Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Sofistykalne ecie pecie... - Holandia

Czytali temat:
Chromal Marzenka88 Julia2344 (14711 niezalogowanych)
206 Postów
Doświadczony forumowicz
ciekawym, czy znajdą się tu bratnie dusze, czy ktokolwiek cokolwiek powie...





i wiele wiele innych...
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
Ilość odpowiedzi wprost poraża
Zgłoś wpis
466 Postów
a a
(Adamm)
Latający Holender
Strefa9 napisał:
Ilość odpowiedzi wprost poraża

Nie liczylbym na interesujacy panel dyskusyjny z szerokim gronem pasjonatow wymieniajacych swoje poglady i argumenty. Zdecydowana a nawet bardzo wiekszosc odwiedzajacych owy portal ma zgola inne zainteresowania. Co innego gdybys spytal o najlepszy wosk nablyszczajacy karoserie wiekowych juz audikow i beemek lub o producenta rozjasniajacych farb do popalonych juz blond fryzur to pewnie staloby sie gwarno i ciekawie, a tak....lipa , jak mawiali wielcy znawacy ....tulipanow.
Ciewawym czy jakies nozyce ....przemowia
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
Sam zacząłeś Adamm, to się ponieść dałem, trzeba być dobrej myśli, choćby i deszcz padał i wiało, wiało, wiało...
Z niekrywaną satysfakcją dodam, że spodziewałem się odpowiedzi z Twojej strony i się nie zawiodłem.
A co będzie czas pokaże
pzdr
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
Jeśli coś jest w oczywisty sposób dobre dla ogółu i tylko dla niego, powinno być jednoznacznie zakazane i w taki czy inny sposób, usunięte. Jeśli coś jest dobre dla wszystkich i na wszystko to z pewnością jest to ściema, a nie coś dobrego...

Jeśli ktoś próbuje wmówić, że kiedy umrę będę żył wiecznie w innym świecie, to jest to albo człowiek potrzebujący pomocy, albo ktoś, kto nie wiem czym się kieruje ale wyraźnie próbuje mnie okłamać, oszukać wykorzystać, czy sztucznie przysposobić do jakiejś grupy ludzi, bo w kupie siła i ogół ma rację. W każdym razie to złe...
To samo z lękiem przed nadprzyrodzonym. Żebym bał się czegoś, co nie wiadomo czy jest i robił wszystko co powiedzą mi oni, czym w istocie jest każdy związek wyznaniowy. Chore wybaczcie, durne, żałosne i ZŁE.

Kultura, która powiada, że gej z gejem to coś wbrew wszystkiemu, że dwa machy trawki sprawia, ze zabijesz dla kolejnej działki, która tłumaczy, że czerwony jest zły a zielony dobry, gdzie musisz iść za modą, by dobrze się czuć i
najważniejsze gdzie trzeba mieć wielki telewizor, który codziennie przez wiele godzin uczy nas co jest dobre, a co złe...

Duma, Honor, Ojczyzna, Bóg, Sprawiedliwość, Służba, Ofiara, Moralność, Prawo, Kościół, Zakaz, Przymus, Kara, Powinność, Altruizm TO WSZYSTKO JEST ZŁE...

Człowiek, który by myślał o sobie tak, że gdyby tu był, mógłby oczekiwać, czy nawet żądać, bym za te słowa przeprosił, oraz który by życzył mi, abym przejrzał na oczy JEST ZŁY...
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
Strefa9, fajne filmiki wstawiasz, nawet jesli nikt nic nie pisze to pewnie dlatego, ze temat trudny a duzo osob szykuje sie juz na wakacje i co innego im w glowie

Jeszcze wszystkiego nie obejrzalam, ale chyba mozna to podsumowac tak, ze to wszytko to sciema i pic na wode. Jezeli ktos zadnego z tych faktow nie znal wczesniej to teraz po obejrzeniu tych filmikow pewnie przezywa szok i ma poczucie, ze cale zycie go oklamywano....Wspolczuje.

Dla mnie nie ma takich bogow, barw, symboli czy granic za ktore gotowa bym byla oddac zycie. Nikt mi nie wmowi, ze dla jakiegos powodu powinnam biegac po kanalach z listami, albo oddac synow do wojska. Nie dziele sie tez moimi pieniedzmi z zadna instytucja wyznaniowa, jak komus religia jest do szczescia potrzebna to spoko,ale ja tego nie rozumiem, funkcja biblii juz sie skonczyla kilka wiekow temu!!! A ze czlowiek z natury glupi to jeszcze tego nie zauwazyl....

Ale w zycie po smierci wierze, nie wiem jak ono wyglada, ale mysle ze istnieje. Fizyka mowi, ze w naturze nic nie ginie tylko zmienia forme, a kazdy z nas ma swoja energie...Podobno zaraz po smierci cialo jest lzejsze o jakies kilkaset gram. To podobno dusza, ktora sie z niego uchodzi....Ciekawe co sie z nia dalej dzieje....????

Najlepiej by bylo gdyby kazdy zyl po swojemu(pod warunkiem , ze nie szkodzi innym) nie wtracal sie do innych nie nakazywal im co maja robic i w co maja wierzyc. Ale taki swiat to jakas iluzja, "szklane domy", tak pewnie jeszcze dlugo nie bedzie, bo jak czlowiek sobie cos wbije do glowy i jest swiecie przekonany, ze ma racje to juz grob, mogila....Bedzie za wszelka cene obstawal przy swoich racjach i jezeli jest wplywowa osoba to innych zmanipuluje tak, zeby robili co im kaze. A my sie dajemy manipulowac i wmawiac sobie klamstwa. Konczy sie tym, ze jednostki sie bogaca a szare, naiwne masy sa dla nich gotowe na nawet najwieksze poswiecenie...

Sorry, troche pesymistycznie koncze....A na sam koniec polecam przeczytac wiersz Tuwima "Do prostego czlowieka" , ja wiem ...znowu wierszyk i ten Tuwim, ale nic na to poradze, ze go lubie...Poza tym to ciekawe, ze facet juz prawie 100 lat temu napisal wiersz o klamstwach tego swiata, juz na poczatku zeszlego wieku ludzie wiedzieli, ze wszystko sie kreci tylko wokol pieniedzy a tak naprawde nic sie do tej pory nie zmienilo, wrecz przeciwnie - jest chyba jeszcze gorzej....
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
Te filmy to taki trochę spamerski zaczyn dyskusji, która jak widzę z biegiem tygodni (miesięcy, lat) ma szanse się tutaj rozwinąć wbrew temu co czarnowidział Adamm

do Tuwima nic nie mam

wszystko jest kwestą interpretacji, sam wolę wierzyć w ten złoty środek...

Fizyka mówi powiadasz...
Fizyka nie wie co powiedzieć, bowiem ostatnie 30lat zaczęła wreszcie dorastać, co przyznasz niesłychanie konfuduje.
Nawet naukę...
Zwłaszcza naukę...

Nie ma mowy o życiu po życiu.
Jestem skrajnym antyteistą (nie ma literówki) nie wierzę w jakiekolwiek duszki i inne czary mary. Nie zmienia to faktu, że wierzę w magię życia i w to, że jedynie poprzez własne akty możemy to życie jakoś "usensownić"...
Myślę, że po śmierci (mimo utraty 21gramów masy) będzie...
yyyy....
zgnije i nic nie będzie.
Założenie, że "moja energia" po śmierci gdzieś coś...
hmmm...
zapewne.
wiesz, ja także chciałbym żyć wiecznie...
też nie chcę przestać istnieć...
Ale kiedyś przestanę i that's it!



jaka to nie książka, film inne ecie pecie, wszystko to dzieło jakiegoś kogoś i cząstka jego widzenia świata.
Każdy pojedynczy mózg tworzy własną rzeczywistość i to nie ulega wątpliwości...
Chciałbym, by życie było proste, łatwe, miłe i przyjemne i czasem takie bywa.
Jak każdy "ludzki silnik" napędzany paliwem zwanym ego chciałbym mieć również rację, być prawidłowy, a nawet mieć poklask.
ale to przecież ani trochę nie jest ważne...
Ważne jest, że se można pogadać, że ludzie wymieniają swoje doświadczenia, że cud życia polegający na różnorodności (gatunkowej, społecznej, obyczajowej) nadal się toczy.
Ludzie, którzy potrafią uszanować tą odrębną obyczajowość np, czy tam inną kulturę, czy nawet potrafią w pełni zrozumieć jej brak (prawdziwą przyczynę) są byli i będą jak liczę mi rodziną...
i tak mi dopomóż Wielki Atamanie


nie umiałbym wybrać jednego filmu, z którego założeniami zgadzałbym się w pełni...
może "Home" troszeczkę?
też nie do końca, chociaż prawie...

"mienie racji" to jakiś czar również...
przecież to nie ma większego związku z byciem żywym.
przecież to kwestja społeczna, ja natomiast jestem chronicznie nieprzystosowany społecznie więc powoli zanika we mnie ten rodzaj ambicji..
ale...
ale ale ale...




miło mi, że ktoś się jednak odzywa, wiarę miałem nikłą ale miałem...
nie czczą jak nadal chcę wierzyć...




serdecznie pozdrawiam...




LET'S TALK SOMETIME
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Adamm napisał:

........Zdecydowana a nawet bardzo wiekszosc odwiedzajacych owy portal ma zgola inne zainteresowania........
ano ma i to tez inne przez ciebie opisane . Ale moze ta wlasnie czesc uwaza tak jak ja ze takie tematy/rozmowy sie prowadzi lepiej w real przy dobrym soczku lub cappucino lub pifku .
Bo jak zaczniemy o bilderberg group lub vrijmetselarij lub chemtrails lub drukowanych $$$$$ przez
USA lub ... ... to zabranie nam tuszu w klawiszach , dostaniemy odciskow na zebach i niestety nie dokonczymy sporow sporowych bo ktos wstanie na siusianie i juz ie wroci do tematu .
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
Baileys, a moze ty cos od siebie dorzucic, bo wypominanie ludziom ze maja slaby pecherz po piwie, to w sumie slabeeeee
Zgłoś wpis
206 Postów
Doświadczony forumowicz
wszystko to prawda...


nie zmienia to faktu, że czasem można poklikać, jak się komu chce...
mi się często chce to klikam...

i nie mam parcia na teorie spiskowe aż takiego wielkiego, czasem miło z kimś pośmiać, a od czegoś trzeba zacząć.

Adamm widzę ma sporo racji btw, aczkolwiek ludzie to ludzie, jedni o samoopalaczach chcą gadać a inni nie, czasem ma to sens a czasem nie...


nie jest to aż tak istotne myślę, chcę wierzyć, że wyrażanie siebie (jakkolwiek, choćby w takim wydaniu) może ukolorować nam byt.

przy "soczku" wolę czerpać nastrój wygenerowany poprzez samo obcowanie z żywymi ludźmi, chociaż często kończy się "tematem" (jakimś wspomnianym

miło jest pogadać, miło jest odnaleść swoje smaki w takiej rozmowie, w towarzystwie temat jest moim zdaniem odrobinę mniej ważny niż ten koloryt właśnie...

psioczycie na to forum, że taka beznadzieja, a przecież widzę wyraźnie, że potencjał jest i ludzie są co by chcieli

ja wiem, że tak to widzę, bo dopiero się tu pojawiłem a za rok czy dwa pewnie pisałbym tak jak i Wy teraz piszecie

rozumiem to, a w stół biję i nożyc wypatruje bo taki mam charakter i tyle

mam nadzieje, że dyskusja czy tu czy gdzieś indziej wkońcu się rozwinie i zamierzam być na tym polu nadal niepoprawnym optymistą...

i tak, wolałbym o imperatywie Kanta niż o drukowaniu walut, wolę Sokratesa, muzykę i inne dziedziny sztuki, wolę czasem pośmiać, ale życie weryfikuje moje chciejstwa własnym biegiem

natenczas cieszę się, że choć kilka zdań zamieniłem, ogólnie jestem raczej z Irlandii niż Holandii i powiem Wam, że jeśli chodzi o polonijne fora, wszędzie jest podobnie...

miło państwa poznać, na imię mam Paweł i jestem pianoholikiem
www.mixcloud.com/strefa9/pianoholic/
Zgłoś wpis


Bliżej nas