Obowiązkowe paszporty dla psów. Tak w Holandii obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt Aktualnosci
Anna Soroko 04 października 2018
15:43

Obowiązkowe paszporty dla psów. Tak w Holandii obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt

Skomentuj
Holendrzy postanowili uczcić Światory Dzień Zwierząt w wyjątkowy sposób. fotolia.com/ fot. Mariska/ royalty free
Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, w którym szczególną uwagę poświęca się wszystkim braciom mniejszym. W Holandii z okazji tego święta ogłoszono nowe prawo dotyczące obowiązkowego wyrabiania paszportów dla psów. Dokument ma poprawić los przede wszystkim tych zwierząt, które zmieniają właścicieli.

Paszporty dla wszystkich psów

Według nowego prawa, do 2020 roku wszystkie psy w Holandii będą musiały posiadać własny paszport. Jak podaje portal „Algemeen Dagblad”, powodem takiego zarządzenia jest próba poprawy losu czworonogów i umożliwienie nowym właścicielom prześledzenia ich historii. W dokumencie znajdować się będą takie informacje jak: pochodzenie, wcześniejsi właściciele i historia chorób oraz szczepień. Już teraz każde zwierzę powinno posiadać chip i być zarejestrowane, a wprowadzenie paszportów to kolejny krok w walce o polepszenie ich warunków życia.

Walka z nielegalnym handlem

Wprowadzenie obowiązkowych dokumentów dla psów ma pomóc Holandii w walce z nielegalnym handlem zwierzętami. Co roku w kraju kupowanych jest około 150 000 czworonogów, a jedna trzecia z nich trafia do nowych właścicieli z zagranicy. Pies o niewiadomym pochodzeniu może być nosicielem groźnych chorób – zarówno dla innych zwierząt, jak i dla ludzi – lub może pochodzić z nielegalnej hodowli.
Brak odpowiednich dokumentów może być sygnałem, że zwierzę nie jest godnie traktowane lub jego właściciel próbuje coś ukryć. Wyrobienie paszportu dla psa będzie się niestety wiązało z dodatkowymi kosztami, jednak władze uważają, że właściciele nie powinni mieć z tym faktem większego problemu.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas