Aktualnosci

Polka wygrała wyścig kolarski Amstel Gold Race. Prześcignęła zawodniczki z Holandii

Adam Świerszcz

23 kwietnia 2019 15:25

Udostępnij
na Facebooku
2

Polka wygrała Amstel Gold Race. fotolia.com/Royalty-free/pavel1964

21 kwietnia rowerzystka Katarzyna Niewiadoma wygrała prestiżowy wyścig Amstel Gold Race w kategorii kobiet. Polka wyprzedziła Holenderki Annemiek van Vleuten oraz Marianne Vos.
Katarzyna Niewiadoma została zwyciężczynią światowej klasy wyścigu Amstel Gold Race, odbywającego się co roku w Holandii. W 2005 roku został on włączony do prestiżowego cyklu ProTour, w skład których wchodzą m.in. Tour de France czy Tour de Pologne.

Wszystkie uczestniczki miały do przejechania 127 kilometrów po pagórkowatych terenach Limburgii. Wyścig rozpoczął się w Maastricht, natomiast meta znajdowała się w Berg en Terblijt.

Jak wskazują holenderskie media, Niewiadoma pokazała w całym wyścigu, że potrafi najlepiej ze wszystkich pokonywać górzyste odcinki trasy. To już 15 zwycięstwo 24-letniej Polki w jej karierze kolarskiej.