Holandię ogarnęło pomarańczowe szaleństwo - ćwierćfinał XIX Mistrzostw Świata

Wygrana Holadnii nad Słowacją przyniosła wielką radość.

Holendrzy awansowali do ćwierćfinału po zwycięstwie ze Słowacją 2:1 i przechodzą do ćwierćfinału XIX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w RPA. Teraz ich przeciwnikiem , już 2 lipca będzie Brazylia, która pokonała Chile 3:0.

Pierwszą bramkę w meczu dla Holandii strzelił Arjen Robben w 18 minucie, niskim strzałem w dolny róg bramki. W 83 minucie piłkę pomarańczowym w siatce umiescił Wesley Sneijder, dając prowadzenie 2:0

W ostatniej minucie meczu, gola dla Słowacji strzelił z rzutu karnego Robert Vittek, który w ten sposób zdobył czwartego gola w tym mundialu.