Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

  • Amsterdam, Holandia
  • Rotterdam, Holandia
  • Haga, Holandia
  • Utrecht, Holandia
  • Eindhoven, Holandia
  • Tilburg, Holandia
  • Groningen, Holandia
  • Breda, Holandia
  • Nijmegen, Holandia
  • Enschede, Holandia

1 EUR

Para polskich neonazistów odkryła swoje żydowskie korzenie

foto: CNN
Paweł i Ola już w młodym wieku przyłączyli się do ruchu neonazistowskiego w Warszawie. Przez długi czas w Żydach widzieli swoich największych wrogów. Także swoim dzieciom wpoili polski nacjonalizm. Kilka miesięcy temu dowiedzieli się jednak, że sami mają żydowskie korzenie. Byli w całkowitym szoku. Ostatecznie zweryfikowali swoje poglądy.

Przemiana


Przedtem byli stuprocentowymi skinheadami. Wierzyli w ‘Białą Siłę', ‘Polskę dla Polaków'. Nienawidzili Żydów. Po dokonanym odkryciu zaakceptowali swoją żydowską tożsamość i dziś aktywnie działają w miejscowej Synagodze Nożyków.

Wyrzuty sumienia

Paweł niby żałuje tego, co robił w przeszłości, okazuje współczucie ludziom, których pobił, ale też nie spędza mu to snu z powiek. Stwierdza, że przecież nie może nienawidzić samego siebie.

Dokument

Telewizja CNN stworzyła krótki dokument na temat Polaków. Zapraszamy do jego obejrzenia. Co sądzicie o przemianie Oli i Pawła? Czy można zmienić swoje własne poglądy praktycznie z dnia na dzień? Czy tonie hipokryzja? 

OBEJRZYJ REPORTAŻ
Gość
Wyślij


Bliżej nas