Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
6 Postów
Renata Ścibak
(Renia83)
Początkujacy
Znam Polaków którzy robią za 6 euro na godzinę !! przez firmę , powiedzmy polsko holenderską ,banda wyzyskiwaczy !!.
Rocznie przez ta firmę przewija się setki Polaków ! Widzicie jaki wyzysk ?? Tylko co mnie dziwi Ci owi Polacy zgadzają się na to , nie tylko płace ale i warunki w jakich niektórzy mieszkają.Co ważniejsze lecą do tej firmy jak muchy do lepu pasuje im to a jak
Czy widzę jakąś szansę by to zmienić ?? NIE , bo to naiwniacy którzy za bezcen dają z sobą zrobić wszystko, to osoby które nie potrafią sobie w życiu poradzić i dają się prowadzić za rączkę całe życie i są zbyt wygodni by radzić sobie samym. Przy takich tracą szansę inni którzy tu przyjeżdżają i chcą godnie żyć i znaleźć normalną dobrze płatną pracę i godne warunki mieszkaniowe.
Zgłoś wpis
6 Postów
Renata Ścibak
(Renia83)
Początkujacy
Nie żałuję chłopaków o których tu jest wzmianka w reportażu ponieważ nie są malutkimi dziećmi i chyba mają na tyle rozumu by widzieć co jest dla nich dobre a co nie.A ogólnie jak się komuś nie podoba niech po prostu wraca do PL i tak będzie lepiej i nie psuje reputacji innym .Im Nas tu mniej , tym większa szansa
Zgłoś wpis
6 Postów
Renata Ścibak
(Renia83)
Początkujacy
Rozważając jeszcze temat , dziwi mnie "solidarność" niektórych tu wypowiadających się ,są jakby zaprzeczeniem tego co tak naprawdę myślą.
Ale tak ogólnie to wstyd mi czasem za tych białych murzynów ,
Zgłoś wpis
6 Postów

()
Początkujacy
Als jullie het niet leuk vinden in Nederland, waarom gaan jullie dan niet terug naar POLSKA.????
Piotr Kędzior
(piotr84k)
Początkujacy
a kto z was przyjechal tu sam szukac pracy, sam sobie zaltwil sofinumer i mial na wynajecie mieszkania i kaucje, kto sam sobie zorganizowal dojazd do pracy? napewno wszyscy. a jakbyscie byli po drugiej stronie to robilibyscie to za frajer? użerac sie z bandą pijaków, tłumaczyc sie dlaczego mieszkanie niszczą, i dlaczego do pracy nie przychodzą jak zapiją. renia83 ma racje,
Zgłoś wpis
6 Postów
Renata Ścibak
(Renia83)
Początkujacy
@piotr84k dzięki ..
Ja się jeszcze dopisze do Twojego posta.
Mieszkanie,pracę,dojazd do pracy i sofii numer wszystko to załatwiałam sobie sama bez pomocy jakichkolwiek biur pośredniczych i powiem szczerze że gdybym miała to zrobić , poniżyć się i iść na łaskę jakiegoś wyzyskiwacza ,to wolałabym wrócić do PL , Mam swoją godność i szacunek dla samej siebie ,nie daję sobą pomiatać jak większość .. na to pozwalają sobie tylko ludzie którzy sami nie potrafią sobie dać w życiu rady , efektem jest praca za 6 euro ( już chyba Turki dostają więcej) i mieszkanie na kupie po kilkanaście osób na jednym mieszkaniu, niekiedy w takich warunkach że nawet zwierzaka by żal było tam zostawić.
Polacy miejcie więcej godności i szacunku dla siebie ,wtedy i Was uszanują ...
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
janusz bogacki
(jbogacki76)
Początkujacy
Ale ilu polakow przyjezdajac tutaj wiedzialo jak sie tutaj obrucic na poczatku??? Tutaj jest inaczej inna mentalnosc ludzi inny system. to tez trzeba zrozumiec , wtedy jest latwiej. ale co niekturzy faktycznie ida do pracy piec dni w tygodniu a w weekend najczesciej popijaja i '''buduja" opinie.
Co do mieszkan to macie po czesci racje "jak dbasz tak masz" ale z poczatku nie masz za duzego wyboru jak sie nie zgodzisz mieszkac "na kupie" to nie dadza tobie pracy . na mieszkaniach tez maja duzy zysk. Ciekawi mnie kto tutaj przyjechal dobrze "przygotowany" ,znal dobrze jezyk ,obyczaje itp.? Niekturzy wyciagaja wnioski i ucza sie zyc tutaj
ale niestety wiekszosc dalej ma klapki na oczach i robia za murzynow. Mam dobra rade najpierw wyrobcie sobie dobra opinie u holendrow i przelamcie ten stereotyp polaka-pijaka (a to jest trudne) a pozniej mozna walczyc o lepszy byt. Nie chce bronic zadnej ze stron bo obie strony sa winne . Biura czesto zeruja na niewiedzy polakow i to wykorzystuja a polacy ??? coz sami wiecie Pozdrawiam
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
renia jestes załosna tyle ci powiem
Początkujacy
Ten numer informacyjny nie działajak to tak to?a pro po to naprawdę jak się wezmą za biura pracy to myślę że problem z niby deportacją Polaków znikniezarabiamy minimum a za chaty kasuja nas bardzo dużo!
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Biur Jobcenter Haaglanden B.V.w Poeldijk zatrudnia wszystkie kobiety jakie sie zglosza praca jest taka ze wstaje sie o 4 wraca o 20 oczywiscie nie informuja ze taka praca.Wiele osob rezugnuje i wtedy zaczyna sie rozwijac prawdziwy biznes dla biura kary finansowe za ostatni dzien pracy nie wyplacaja.Jak oznajmila jedna z Pan ktora pracuje w tym biurze tego dnia caly bus ludzi nie pojechal do pracy rachunek jest prosty 8 osob razy 80 euro i interes biura kwitnie.WSTYD MI ZE PANIE KTORE TAM PRACUJA SA POLKAMI.Nie dajmy sie oszukiwac za prace nalezy sie wynagrodzenie.


Bliżej nas