Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Dlaczego Polacy nie rozumieją Holendrów? - Holandia

Czytali temat:
PZ Biniecki MarcinSieraszewski19 (3381 niezalogowanych)
Marcin Walasek
(Zabiore_Cie)
Początkujacy
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Dlaczego Polacy nie rozumieją Holendrów?
pojbALO CIE TOIDIOCI
Zgłoś wpis
Marcin Walasek
(Zabiore_Cie)
Początkujacy
ZA taka kase jak wiatraki zarabiaja na budowach np tez bym nic nie robil i mowil ze nie idzie wrecz polak potrafi z niczegozrobic cos a jak im cos podpowiesz ze mozna to zrobic tak to jeszcze beda mili pretesije do ciebie .............. gdyby nie polacy ten kraj by nie prosperowal tak dobrze
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zabiore Cie napisał:
ZA taka kase jak wiatraki zarabiaja na budowach np tez bym nic nie robil i mowil ze nie idzie wrecz polak potrafi z niczegozrobic cos a jak im cos podpowiesz ze mozna to zrobic tak to jeszcze beda mili pretesije do ciebie .............. gdyby nie polacy ten kraj by nie prosperowal tak dobrze

Niedlugo padnie stwierdzenie ze gdyby nie Polacy to ten kraj w ogole nie dal by sobie rady
Czy Holedrzy zmuszaja kogokolwiek z Was do niewolniczej pracy bez mozliwosci powrotu do
Polski?
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
Swietny artykul, usmialam sie
Sto procent prawdy. Ale ja bym to jednak nazwala sknerstwem a nie kultura...U mnie w domu jest po polsku, wiec zamiast jednego ciastka jest ciasto i wiele razy powtarzam, zeby sobie dokladali i jakos nie hamuja sie specjalnie, zapominaja o "umiarze" . Kiedy mam goscia w porze obiadowej to stawiam dodatkowy talerz na stole i MA jesc z nami, hmmm jakos nie zauwazylam jeszcze, zeby ktos odmowil...Ale z drugiej strony mnie nigdy zaden Holender do siebie na obiad nie zaprosil.Sknery i tyle, jak Holender ma sam za cos zaplacic, to oszczedza jak moze, ale jak mu daja za darmo to tez korzysta do granic mozliwosci, haha
W poludniowej Holandii nie jest jeszcze az tak zle, tam ludzie sa bardziej "goscinni" bo tam mieszkaja w wiekszosci katolicy, na polnocy Holandii mieszka wiecej protestantow - oni sa oszczedni az do bolu, granica przebiega mniej wiecej na wysokosci Nijmegen.
Mieszkam tutaj wiele lat i naprawde do tej ich "kultury" a raczej jej braku ciagle nie moge sie przyzwyczaic...
Pamietam jak kiedys bylam na Holenderskim "przyjeciu". Malzenstwo obchodzilo rocznice slubu. Wynajeli sale, zamowili muzykow, zaprosili ponad 50 gosci , ktorzy przez caly wieczor siedzieli przy pustych stolach i tylko raz na godzine przeszedl sie kelner z czyms do picia w szklaneczce 0,25 l i z tacka jakichs krokiecikow, smakujacych jak papier toaletowy i tez mozna bylo, za kazdym razem, wziac tylko jednego. A ja wtedy jeszcze nie znalam tych zwyczajow i wiedzac ze wieczorem ide na PRZYJECIE NA 50 OSOB caly dzien nic nie jadlam, haha .
Za to bardzo dobrze rozumiem jak mozna wcinac sledzie na targu, sama co roku czekam na czerwiec i Hollandse Nieuwe i nie odejde od budki zanim nie wsune conajmniej trzech - pycha
Zgłoś wpis
750 Postów
Latający Holender
Tjaaa jak gratis to łapią się,jedzą ile mogą ale jak jesteś u nich to jedno ciasteczko lub woda z kranu Taka własnie ich "kultura"po mojemu to sie nazywa żyd
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Ludzie trzymajcie mnie !!!!!!!!!!
Czy kto kolwiek z was zna albo postaral sie zrozumiec dlaczego oni tacy sa???????????
wydaje mi sie ze na podstawie waszych dziwn ch doswiadczen oceniacie caly holederski narod niewiedzac z kad sie wziely ich dla nas dziwne zachowanie

Mloda powtarzam MLODA generacje wcale taka nie jest ,wszyscy moi znajomi sa bardzo goscinni i nigdy,nigdy nic nie zaluja!
Ludzie starsi tak ale tylko dlatego ze kiedys dawno temu przed i po wojnie biede mieli i to niezla , niemieli lasu i zywnosci do oporu tak jak my w polsce w naszych latach co mieli Pola , kapuste, marchewke ,brukselki , no i ziemniaki ,no i rybe jedli mieso mielone tylko raz w tygodniu a jak cos mieli dodadkowego to sie napewno sie z kims podzielili ale skromnie
fektem jest to ze nie sa tacy zaradni jak my w polsce bo nawet jak w pl nic nie mieli to potrafili zrobic wszystko z niczego
przyczyna tego jest mozne to ze nasz polski narod przecietnie jest porostu inteligietniejszy od holenderskiego, ale to jest moja osobista opinia

Jezeli chodzi o posilki i dlaczego nie podstawiaja dodadkowego taleza tak jak opisuje belcia jest powodem stylku ich kuchni! my w pl robimy jeden wielki garnek i jedzenia jest pelno a tutaj sie robi co dziennie nowe danie wyliczone na ilosc osob w domu, dodadkowo kazdy je wspolnie obiad w wlasnym domu okolo 18:00 przy jednym stole a nie tak jak w pl kiedy ktos jest glodny.
Porostu nawet do glowy im to nie wpada ze ktos chcial by u nich zjesc!!!!
Notomiast jezeli zostaniesz zaproszony na obiat to zobaczysz jak sie postawia.

Co do imprez i posilku to jest rowniez roznica kultury!!!!!!!!
Tu sie nie idzie na impreze zeby sie najesc dlatego poczestunek dostaniesz a nie posilek

Oczywiscie ze u mnie w domu jest inaczej , ale ja jestem z polskiego pochodzenia
co kraj to obyczaj , w pl rowniez nie wszytko jest wspaniale
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Jakub F.H.U. Kubuś
(BUSlandia)
Początkujacy
Mnie zastanawia czemu tak wiele przyjezdnych chce na sile wprowadzac swoje zasady i zachowania w nowe otoczenie...

Czy chcialbys zebym wlazl w brudnych buciorach do Twojego domu i rboil w nim co chce, tak jak lubie? Watpie.
Zgłoś wpis
Jakub F.H.U. Kubuś
(BUSlandia)
Początkujacy
Jak rozpoznać martwego Belga?
Po frytkach leżących obok niego.
Jak rozpoznać Holendra?
Zabiera frytki.
Zgłoś wpis
167 Postów

()
Stary wyjadacz
Sorry Patboy, ale same bzdury napisales
Nie wydaje mi sie zeby Holendrzy byli biedniejsi od reszty Europy w czasie wojny. Na Ukrainie np. z powodu biedy i glodu doszlo nawet do kanibalizmu a zobacz jak Cie dzisiaj Ukraincy przyjmuja...
Holandia byla w swoim najlepszym okresie najbogatszym panstwem na swiecie, potem stracila prym na rzecz Anglii, ale nigdy nie nalezala do najbiedniejszych...A w czasie wojny glodowalo wiele europejskich narodow w tym nasz. Moj wujek ze swoja rodzina byl zeslany na Sybir, nasluchalam sie od niego co to znaczy glod i bieda, ale nigdy nikt od niego z domu glodny nie wyszedl, wrecz przeciwnie....
Mlodzi holendrzy "zydza" ( sorry za politycznie niepoprawny zwrot ) tak samo jak starsi. Pracowalam trzy miesiace u rodziny holenderskiej. Kobieta miala 27 lat a jej maz 35. Mialam zrobic obiad na 5 osob, trzy dorosle i dwoje dzieci w wieku szkolnym. Ta babka dala mi dwa kotleciki schabowe z koscia - do dzisiaj sie zastanawiam jak mozna z tego zrobic 5 porcji!!!
To tez nie jest tak, ze my robimy jeden gar zarcia a oni nie. A co z zuurkoolstamppot, andijviestamppot, hutspot etc. etc....Przeciez typowa holenderska kuchnia to wlasnie dania jednogarnkowe!!!!!
Polski narod wcale nie jest inteligentniejszy od holenderskiego. Kiedys czytalam wyniki badania IQ europejskich narodow i okazalo sie, ze najmadrzejsi sa Niemcy (IQ 115), potem Holendrzy (IQ 107) a potem Polacy ( IQ 106)...Wiec jezeli chodzi o inteligencje jestesmy na tym samym poziomie....teoretycznie.....
Nie bron tak Holendrow, ze im biedaczkom do glowy nie wpadnie, ze ktos chcialby u nich zjesc albo wziac dwa ciasteczka zamiast jednego. Zawsze mozna zapytac, tyle ze to skapy narod!
A propos imprez...Jak wytlumaczyc to, ze Holendrzy potrafia przyjsc na takie imprezy jak slub, chrzest, pogrzeb w wytartych jeansach i jakims wyswiechtanym sweterku??? Czy to tez z powodu wielkiego glodu w czasie wojny, albo braku lasow, ktore zreszta sami sobie wycieli???
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Jejkuuuuuuuuuuu
czy ja napisalem ze byli biedniejsi? niee napisalem ze niemieli tylu darow natury co my
surowe sledzie nawet jedli bo nic innego nie mieli, nie mieszkali w wioskach tak jak w pl wszyscy w jednym miejscu tylko kazdy na swoim polu cos co w pl niejest spotykane.przez to niemieli takiego uczucia grupowego jak my.
Jedzenia garnkowego to maja ale jeszcze raz powtorze ,gatuja co dziennie i jedza wszyscy razem!
zadam ci jedno pytanie ile razy w tygodniu w PL jadlas z cala rodzina przy stole razem??
kazdy jeden holender je z rodzina razem CODZIENNIE przy stole , oni niechca jesc z kims innym dziewczyno i nie licza sie z tym ze jakis Polak to robi inaczej i oczekuje ze maja robic tak jak on chce.
Oni wogole nie patrza jak inni robia sie ubieraja,tak naprawde oni wogole robia co chca i tyle!
A my w Pl niestety duzo robimy na pokaz, "bo tak powinno byc"
szkoda slow.
Wiesz co nie bede jeszcze raz wszystkiego tlumaczyl , sory rozumiesz wszystko co napisalem tak jak chcesz to zrozumiec, jezeli woli nie ma to niebedzie jej niygdy belcia i to niygdy
Moze sie zaduzo rozniymy i szukasz negatywnych roznic zamiast podejsc do tego z wyrozumieniem, podejzewam ze duzo ludzi mysli tak jak ty, szkoda bo w ten sposob bedzie kazdy mial podgorke!
Moze na poczatku 20 lat temu rowniez tak myslalem , ale zmienilem poglad w momencie jak ich lepiej poznalem
Zgłoś wpis


Bliżej nas