Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Mateo92 Wojciechowski (19239 niezalogowanych)

()
Początkujacy
ja osobiscie nie widze nic pogardliwego w tych zartach
ale jesli ty widzisz to chetnie dowiem sie co
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Od razu mowie, ze absolutnie nie glosowalam na Kaczynskiego. Ani na PiS.
Cala ta dyskusja nie jest zreszta o polityce, bo temat byl inny. Chodzilo o zalobe narodowa.
Jasne, ze kazdy moze mowic co chce i miec jakie chce poglady. Tyle tylko, ze - parafrazujac znane powiedzenie - jak cie slysza tak cie pisza. Na szczescie niewielu Holendrow zna polski.
Zwykla przyzwoitosc - nie bardzo w cenie ostatnimi czasy - nakazuje zwyczajnie odczekac, przemilczec. Z Wiedzma zgadzam sie calkowicie, widocznie tez taka zdzira jestem, ze mnie smuci smierc, cierpienie bliskich ofiar. Nie nosze czarnej woalki, ale gdzies gleboko po prostu mi smutno. Tak jak po tsunami, po zamachu na WTC itp.
Nie slyszalam nigdy dowcipow na ten temat.

Szczesciem nie kazdy tutaj ma gleboko w dupie uczucia innych.

Ale choc jestem niepoprawna optymistka, po lekturze niektorych postow zaczynam rozumiec Koheleta...

Pozdrowionka.

A tak wczesnie tu zajrzalam, bo wlasnie wrocilam ze spaceru z Bazylem. Wyhasal sie, porozrabial, jak zawsze - dzis, wczoraj, tydzien temu i rok. Jego nic nie rusza!
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Nie wiem, doprawdy, co jest bardziej tragiczne; to, że w katastrofie lotniczej zginęło tak wielu VIP-ów, czy to, że wielu z nas ma takie małe rozumki ?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
HenrykO napisał:
Nie wiem, doprawdy, co jest bardziej tragiczne; to, że w katastrofie lotniczej zginęło tak wielu VIP-ów, czy to, że wielu z nas ma takie małe rozumki ?

no heniu !!!
jesli o to chodzi to wedlug mnie
tragiczniejsze jest to ze tylu ma
takie male rozumki
Zgłoś wpis
139 Postów
Kasia M
(Kika)
Stary wyjadacz
Ja wolalam przemilczec temat jak do tej pory. Ale zgadzam sie z Viooltje i Wiedzma, widocznie kobiety wrazliwe bardziej sa Jestem Polka i to tragedia naszego kraju!!! Zginelo wielu wybitnych , ponad 90 pogrzebow i to w rocznice Katynia!!! Czy lubilismy prezydenta czy nie!!! Teraz idzcie glosowac, wezcie sprawy w swoje rece zeby moc sie potem wypowiadac na temat prezydenta, bo zaloze sie ze co najmniej 90% tych co sie najbardziej wypowiadaja nawet nie glosowali...a to mnie wkurza bardziej niz prezydent, nic nie robic a potem narzekac i sie wysmiewac
Czasami lepiej milczec...
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
kolek napisał:
ja osobiscie nie widze nic pogardliwego w tych zartach
ale jesli ty widzisz to chetnie dowiem sie co


def. - Pogarda - stan uczuciowy będący mieszaniną braku szacunku i niechęci. Zbliżony do nienawiści, ale zawierający komponent poczucia wyższości wobec osoby pogardzanej.

"kaczka" - tym słowem określa się zmarłego prezydenta L. Kaczyńskiego z pewnością nie po to aby wyrazić dla niego szacunek, a wręcz przeciwnie.
"po smoleńsku" - zwrot ten odnosi się do miejsca katastrofy samolotu i tragicznej śmierci pasażerów min. byłego prezydenta.

"kaczka po smoleńsku" - słowa te połączone w jedno zdanie wyrażają nie tylko brak szacunku dla człowieka, ale przede wszystkim dla faktu tragicznej śmierci i katastrofy która miała tam miejsce, a doklejone na koniec szerokie uśmiechy oznaczają radość i sugerują że wydarzyło się coś zaje...cie wesołego.

Taki więc sposób komentowania tragedii jest wg mnie pogardliwy.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Qrcze maynard. Obudz sie czlowieku. Zaloba dawno sie skonczyla a takie
uzalanie sie nad sp. Kaczynskim moze jeszcze ma miejsce na forach
radiomaryjnych. Trzeba zyc dalej.
Jesli cale moje zycie nienawidzilem blizniakow odkad zaczeli mieszac
w polityce to nie oczekuj ze pojade z wiencem na Wawel.
Co do definicji to wierz mi ze ludzie sa tu na tym forum na tyle kumaci
ze potrafia wklepac w wikipedie slowo "pogarda" na przyklad.
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
marek_ams napisał:
Qrcze maynard. Obudz sie czlowieku. Zaloba dawno sie skonczyla a takie
uzalanie sie nad sp. Kaczynskim moze jeszcze ma miejsce na forach
radiomaryjnych. Trzeba zyc dalej.
Jesli cale moje zycie nienawidzilem blizniakow odkad zaczeli mieszac
w polityce to nie oczekuj ze pojade z wiencem na Wawel.
Co do definicji to wierz mi ze ludzie sa tu na tym forum na tyle kumaci
ze potrafia wklepac w wikipedie slowo "pogarda" na przyklad.

marek - ty chyba nie rozumiesz co? nie chodzi o użalanie się nad Kaczyńskim i o polityke tylko o normalne ludzkie zachowanie się wobec tragedii
Zgłoś wpis
9 Postów

()
Początkujacy
Nigdy nie byłem zwolennikiem PIS-u, Kaczyńskich ani prowadzonej przez nich polityki. byłego prezydenta uważałem za paranoika próbującego narzucić wszystkim swoją własną wizję świata, ale to w żaden spośób nie uprawnia mnie do okazywania jawnej radości z jego nieszczęścia(nie będę po raz kolejny wklejał cytatów z 'błyskotliwymi' wypowiedziami wikinga)!!!!
Zgłoś wpis


Bliżej nas