Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Artur Bogdański (13472 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Hej pozwolicie że się wypowiem. Kiedyś nie wierzyłam w miłość a o prawdziwej nie było mowy, myślałam że to tylko słowa w dodatku puste. Wszystko się zmieniło. Poznałam chłopaka ( obecnie męża ). Wszystkie moje teorie na temat miłości okazały się oszukiwaniem siebie, teraz śmiało mogę powiedzieć PRAWDZIWA MIŁOŚĆ ISTNIEJE, ale musi przyjść z czasem jak u mnie, nie dość że prawdziwa to i pierwsza.
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Miłość jest jedna a wszystkie przymiotniki, które do niej przylegają to niezłomna chęć człowieka do komplikowania. Czegokolwiek.
Miłość jest w nas i polega na dawaniu siebie. Komukolwiek lub czemukolwiek. To może być nawet druga osoba.
Nie należy zaraz oczekiwać na rewanż, gdyż nie jest to handel.
Nie jest tak jak ze stawianiem browara.
Potrafimy dawać miłość dziecku ale i tak traktujemy to często jak inwestycję, mając nadzieje na to, ze kiedyś dzieci nam się odwdzięczą.
Bardzo często mylimy miłość z seksem. A seks z partnerem jest zaledwie pięknym uzupełnieniem.
Życzę więc wszystkim aby mieli świadomość, że jest ktoś, kto darzy ich miłością.
Pozdrawiam z Gandawy
Zgłoś wpis
78 Postów
Barbara MC
(mexa35)
Gaduła
"Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie..."
Zgłoś wpis
18 Postów
_ _
(__D)
Bywalec
a co wy tam wiecie o zabijaniu xD ^^ buhhahahah
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
hehehehe no o zabijaniu to napewno nie bardzo
Zgłoś wpis
1 Post
Michael Knight
(MICHAEL87KNIGHT)
Początkujacy
prawdziwa miłość występuje tylko w Harlekinach . W życiu jest zupełnie inaczej ponieważ każdy dąży do tego by to jemu było lepiej w życiu a nie tej osobie z którą się aktualnie spotyka .
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
MICHAEL87KNIGHT napisał:
...każdy dąży do tego by to jemu było lepiej w życiu a nie tej osobie z którą się aktualnie spotyka .

Tyle,ze to akurat nie jest milosc,nieprawdaz ?

Prawda nie jest rowniez,iz "kazdy" .
Zgłoś wpis
169 Postów
Henryk Owsianko
(HenrykO)
Stary wyjadacz
Carla Roca ,
nie wypowiadasz się często, ale za tio jak trafnie
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
52 Posty
Arkadiusz W
(vadeer1)
Gaduła
Pomyślunki
Otóż, czy prawdziwa miłość oznacza miłość dwustronną, czy też prawdziwą miłością możemy też nazwać uczucie nieszczęśliwe, wynikające z jednej strony, od jednej osoby?
Czy prawdziwa miłość to miłość ślepa, która bez względu na wielkość i ilość wad, którejkolwiek ze stron, ma racę bytu?
I czy o prawdziwą miłość musi się walczyć, czy to po prostu szybkie trafienie strzałą amora raz a dobrze?
Niestety pomimo moich wcześniejszych, jakże pozytywnych opinii na ten temat, zaczynam być coraz to bardziej sceptyczny do systemu miłości, jeżeli tak to można nazwać. Niestety także zaczynam się przekonywać, iż nie kochamy pomimo wad, ale kochamy "za coś". Kompromisy owszem, na już troszkę dalszym etapie wspólnej drogi. Ponadto wchodząc głębiej w te zagadnienia, śmiem twierdzić, iż miłość to tak naprawdę sztuka wyboru, pomiędzy jedną a drugą wadą, czy jedną a drugą zaletą. Od pewnego czasu niestety zagubiłem sens prawdziwej miłości, gdyż tak naprawdę moje wpisy były tylko teorią, a właściwie elementem świata idealnego, gdzie miłość znaczy miłość, bez błyskotek, pieniędzy, gdzie ludzie po prostu są dla siebie. Bo czy opłaca się dawać całego siebie, po to by następnie zostać odrzuconym. Przecież przy tak silnym uczuciu, odbudowanie jakichkolwiek pozytywnych relacji z otoczeniem, płcią przeciwną czy też potencjalnymi partnerami, niezależnie od silności naszej psychiki, zajmie spory kawałek czasu. Czy po takim zdarzeniu będziemy jeszcze mogli komuś bezwzględnie zaufać. Hmmm oby, oby, oby..... Czy prawdziwa miłość jest tylko bajką dla naiwnych, w świecie zdominowanym przez bezuczuciowy, polegający jedynie na zaspokajaniu tylko i wyłącznie własnych potrzeb, seks. Oby tak nie było, bo mógłbym przecież podać kilka przykładów szczęśliwych małżeństw, ale czy to nie będą tylko odstępstwa od reguły, pojedyncze wyjątki potwierdzające regułę miłości "za coś"....
Pozdrawiam i oby Prawdziwych Miłości było jak najwięcej...
Zgłoś wpis
427 Postów
Anna K
(pannaanna666)
Latający Holender
kazdy wie troche tego co mi jest ....
Zgłoś wpis


Bliżej nas