Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Czytali temat:
Jean Ted (21681 niezalogowanych)
1988 Postów

()
Latający Holender
Jeśli bóg chce powstrzymać zło, ale nie potrafi, to nie jest wszechmogący. Jeśli potrafi, ale tego nie robi, to nie jest miłosierny. Jeśli chce i potrafi, to skąd w świecie zło? Jeśli zarówno nie chce i nie potrafi, to dlaczego nazywać go bogiem?

Epikur.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Dylemat wielu kobiet: być różą czy kolcem?

Autor nieznany
Zgłoś wpis
127 Postów
LouLou .
(Lady LouLou)
Stary wyjadacz
a mnie najbardziej rozsmiesza ten : Moje życie jest żałosne. Ostatni raz byłem w kobiecie zwiedzając Statuę Wolności.
— Woody Allen
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek.



— William Ralph Inge
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Człowiek jest dowodem boskości zwierzęcia.

— Hugo Dionizy Steinhaus
Zgłoś wpis
1988 Postów

()
Latający Holender
Uwielbiam Pratchett'a!

Na początku było nic. I rzekł Bóg: "Niechaj stanie się światłość" i dalej nic nie było, tylko teraz można to zobaczyć.

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.

Przez setki lat ludzie wierzyli, iż jaszczurki w studni dowodzą, że woda jest świeża i zdatna do picia. I przez cały ten czas ani razu nie zadali sobie pytania, gdzie właściwie jaszczurki chodzą do toalety.

Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.
_______________________

I jeden dluzszy, ale jaki fajny!:

- Trzeba teraz uwierzyć w pewną opowieść - zaczęła. - Kiedyś byliśmy plamkami w oceanie, potem rybami, następnie jaszczurami i małymi ssakami, a wreszcie małpami. I mnóstwo nas było pomiędzy. Ta ręka była niegdyś płetwą, była także szponem! W moich ludzkich ustach mam ostre kły wilka i siekacze królika, i żujące zęby krowy! Nasza krew jest słona jak morze, z którego wyszliśmy! Kiedy ogarnia nas lęk, nasza skóra zachowuje się, jakby rosło na niej futro, które powinno się zjeżyć. Jesteśmy historią. Wszystko, czymkolwiek stawaliśmy się w naszej drodze, wciąż w nas jest. Czy chcecie usłyszeć dalszy ciąg tej historii?

Opowiedz nam, poprosił współżycz.

- Jestem ulepiona ze wspomnień moich rodziców, dziadków i przodków. Od nich pochodzi to, jak wyglądam, jaki kolor mają moje włosy. Jestem też po trosze każdą z osób, które spotkałam w swoim życiu i która zmieniła to, jak myślę. Więc co właściwie znaczy "ja"?

- Kawałek, który właśnie opowiedział nam tę historię - odparł współżycz. - To jesteś prawdziwa ty.

- No... tak. Ale ty też musiałeś to robić. Mówisz o sobie "my" - kto to mówi? Kto powiedział, że ty nie jesteś tobą? Niczym się od nas nie różnisz. Tyle że my jesteśmy dużo, ale to dużo lepsi w zapominaniu. No i wiemy, kiedy nie słuchać małpy, która w nas siedzi.

- Teraz nas zdziwiłaś - powiedział współżycz.

- Kiedy się boimy, stare partie naszego umysłu chcą się zachowywać, jakby były wciąż w głowie małpy, i zaatakować. Małpa reaguje. Ona nie myśli. Bycie człowiekiem polega na tym, by wiedzieć, kiedy nie być małpą, gadem czy którymkolwiek z dawnych ech. Ale kiedy ty przejmujesz człowieka, nie słuchasz tego, co jest w nim ludzkie. Słuchasz małpy. A małpa nie rozumie, co jest potrzebne, ona wie tylko, czego chce. Nie, ty nie jesteś żadne "my", jesteś "ja".
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić.

Life is too important to be taken seriously. (ang.)

Oscar Wilde
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.
— Fryderyk Nietzsche
Zgłoś wpis
39 Postów
Karolina W...
(Carolajna)
Bywalec
"Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę." (Mia Hamm)

"Milczenie jest często najmądrzejszą rzeczą jaką możesz powiedzieć." (Anonim)
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Nie wierzę w piekło ani w niebo; a jeśli nawet istnieją, to mnie i tak wszystko jedno. Nie chcę nic wiedzieć o tym układzie, który nagradza hipokrytów, a skazuje pogrążonych w rozpaczy.Eduardo Mendoza
Zgłoś wpis


Bliżej nas