Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

wypadek w holandii.pomozcie - Holandia

Czytali temat:
Pitt Bull (1413 niezalogowanych)
1 Post
marta biedro
(martusia85)
Początkujacy
Witam wszystkich.mam pewien problem I niestety nie wiem co robic..otoz moj brat od 1.5 roku mieszka pracuje I placi podatki w holandii.w polowie kwietnia ulegl wypadlowi gdzie sprawca zbiegl

Od czasu wypadku jest w spiaczce.najprawdoppdobnoej ma amnezie a holenderscy lekarze chca go odeslac do polski sadzac ze w rodzinnych stronach szybciej wroci do zdrowia.czy maja takie prawo? Czy to poprostu pozbycie sie ptoblemu? Co robic w tej sytuacji bo z pewnoscia nalezy mu sie jakies odszkodowanie.prosze oporady.
Zgłoś wpis
12 Posty
Joanna Zygo
(orchidea)
Bywalec
Ktoś z rodziny musi tu być na miejscu aby pozalatwiac sprawy. Przede wszystkim zrobić raport na policję. W sprawie odszkodowania nie jestem pewna skoro nie ma sprawcy. Przysługuje mu zasiłek chorobowy do czasu kiedy będzie znowu zdolny do pracy. Instytucja nazywa się UWV.
Jeśli on sam nie jest w stanie tego załatwić, ktoś z najbliższej rodziny. Proponuje skontaktować się z ambasada w Hadze, oni doradza co zrobić. Jeśli osoba nie może załatwić spraw bo jest chora, trzeba ustanowić pełnomocnika. Kogoś kto będzie załatwiał wszystkie sprawy w imieniu tej osoby. Najlepiej najbliższa rodzina.
P.S. lekarze ani nikt inny nie ma prawa odesłać go do Polski.
Zgłoś wpis
1 Post
Rafał Półcwiartek
(rafalpolcwiartek)
Początkujacy
Sprawa wygląda na ciężką, tym bardziej że sprawca zwiał z miejsca zdarzenia, cholera co za Świat, taki ktoś śpi sobie teraz spokojnie w łóżeczku. Potrzebujesz kompleksowej pomocy, są firmy które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań od zagranicznych ubezpieczycieli. Mi w szkodzie komunikacyjnej pomogli Interclaims, zawsze możesz zapytac, może coś doradzą. Trzymam kciuki za Was!
Zgłoś wpis
1 Post
Monika Monika
(monika77)
Początkujacy
skontaktuj sie z MEE i PGB powodzenia
Zgłoś wpis


Bliżej nas