Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Urlop okolicznosciowy - Holandia

Czytali temat:
Konrad K majdac Bartosz Rusiecki dawid23 (4563 niezalogowanych)
2 Posty
Marianna K.
(marianna)
Początkujacy
Witam, podjelam nowy watek,albowiem nie doszukalam sie
w ostatnich wpisach wiadomosci na temat przyslugujacego
urlopu/opieki nad dzieckiem/na urodzenie dziecka . Interesuje mnie ,ile takiej opieki nalezy
sie ojcu. Za odpowiedz ,z gory dziekuje. Moze byc to link do strony./skorzystam z wydruku/
POZDRAWIAM. Marianna.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Marianna .
Kazdy ojcie ma 2 dni platnego urlopu po urodzeniu sie dziecka , musi je pobrac do 4 tyg po urodzeniu sie malucha w innym wypadku te dni przepadaja .
oraz na czas porodu i zameldowania dziecka w gminie dostaje sie / bierze sie ( w pracy ) calamiteitenverlof 2 a 3 dni oczywiscie tez platne .
Jezeli partnerka po porodzie nie jest zdolna by zadbac o siebie i dziecko partner moze wziasc tzw zorgverlof ktory jest platny 70% przez pracodawce. Pozatym ojciec ma prawo wziasc urlop platny , ile dni platnego urlopu dostanie jest zalezne ile dni juz wypracowal . Jest tez mozliwosc pobrania 3 miesiecy bezplatnego maciezynskiego /taciezynskiego .
Jest tez urlop bezplatny i ten ustala sie z szefem .

www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/verlof-...e/verlof/kraamverlof
Zgłoś wpis
2 Posty
Marianna K.
(marianna)
Początkujacy
Wielkie dzieki, Baileys.
Twoje odpowiedzi i podpowiedzi sa bezcenne.
Powinnas otworzyc biuro porad .
Wlasnie na Ciebie liczylam. pozdrawiam i zycze milego wieczoru. M.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Wlasnie zamykam z powodu braku czasu .
Zgłoś wpis
1 Post
Łukasz Pal
(lucas81)
Początkujacy
Witam,

wlasnie jestem kilka dni po urodzinach coreczki i mam male pytanko zwiazne z w/w tematem.
Wedlug mojego konsultanta Ranstadt 2 dni platnego urlopu nalezalyby mi sie dopiero w fazie B (po 78 tyg. fazy A). Pracuje dopiero ok 30 tygodni w fazie A.
Oto pelna odpowiedz :

"Aangezien jij als uitzendkracht in fase a werkzaam bent, wordt er gekeken naar de ABU-cao, de cao voor uitzendkrachten. In jouw geval heb je helaas dus pas in fase B (na 78 gewerkte weken) recht op betaald kraamverlof.

Zie ook deze tekst: "In een cao kunnen andere afspraken staan over kraamverlof. Deze afspraken kunnen ook in een regeling van de ondernemingsraad of personeelsvertegenwoordiging staan. Als dat zo is, gelden deze afspraken en niet de afspraken in de wet".

Uiteraard kun je er wel voor kiezen om vakantiedagen in te voeren.

Hopende jou hiermee voldoende te hebben geïnformeerd."

Da sie to jakos podwazyc, wczesniej wyslalem mu link w/w link do strony www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/verlof-...akantie/kraamverlof.

pozdrawiam,
Łukasz
Zgłoś wpis
44 Posty
M_J_G G
(M_J_G)
Bywalec
nie 3ba tyle pic .
Zgłoś wpis
1 Post
beata m.
(beatka_m6)
Początkujacy
Do sprzedania 2 bilety na SENSATION - WELCOME TO THE PLEASUREDOME (regular),sobota 5 lipca 2014 21:00, Amsterdam ArenA, Amsterdam
Zgłoś wpis


Bliżej nas