Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

SoFi po raz kolejny - Holandia

Czytali temat:
Pawel Witkowski Marcin Zaleski Nick Kettu Jakub Nicpoń (7044 niezalogowanych)
5 Postów
Arek W
(Aroni525)
Początkujacy
Tyle już się naszukałem i nadzwoniłem, a w dalszym ciągu nic nie załatwiłem. Jest kilka numerów na internecie, działa chyba tylko 0031 800 05 43, ale trzeba wybierać jakieś przyciski. Już robiłem to na oślep ale albo nic się nie dzieje, albo 2 razy odebrał ktoś, kto nie mówi po angielsku i mi w żadnym wypadku nie pomogli. Wie ktoś co klikać, żeby sprawnie się połączyć z właściwą osobą?

Wiem że temat 100 razy poruszany w internecie, ale sprawdzałem już opcje które podawali ludzie gdzieś na forach i nie działają. Może coś się pozmieniało, dlatego pytam.

Z góry dzięki!
Zgłoś wpis
59 Postów

()
Gaduła
Pozmieniało się to ze nie chcą rozmawiać po angielsku. Słyszałem ze maja nakaz rozmawiania w języku niderlandzkim. Trudno mi powiedzieć ile w tym prawdy
Zgłoś wpis
5 Postów
Arek W
(Aroni525)
Początkujacy
Ehh, no to w sumie taki problem miałem, że babka zapytała czy mówię tylko po angielsku, na twierdzącą odpowiedź stwierdziła, że nie może mi pomóc w takim wypadku. Wiem, że kumpel rok temu załatwiał, to bez problemu jak źle zadzwonił to go przekierowali, a tu nic. A długo się czeka na wizytę mniej więcej? Zdążę to wyrobić w parę dni jeśli tam podjadę i umówię się na miejscu?
Zgłoś wpis
59 Postów

()
Gaduła
Umawiasz się telefonicznie na afspraak. Możesz kogoś poprosić żeby zadzwonił w Twoim imieniu.
Wcześniej nie było problemów i można było z ulicy to załatwić
Zgłoś wpis
372 Posty

()
Doświadczony forumowicz
SoFi,a obecnie BSN nr wyrabia sie raz, i nie istnieje cos tskiego jak "kolejny".Wystarczy ze znajdziesz gdzies zapisany na byle jakim starym "ujtrekselku";i smialo mozesz podawac dalej....Chyba ze potrza Ci na jakims specjalnym papierku to wtedy albo do belastingu-tudziez do gminy;10 eryka i masz....Z reguly nie potrzebny afsprak

btw.welkom back Wiciu
Zgłoś wpis
59 Postów

()
Gaduła
Witaj Bziku. Wpadłem tutaj ale myślę o wypadzie z tad.
Wydaje mi się ze kolega chce wyrobić BSN bo go nie ma. Jesli zgubił to masz w zupełności rację
Zgłoś wpis
5 Postów
Arek W
(Aroni525)
Początkujacy
Niczego nie zgubiłem, chodzi mi o wyrobienie po raz pierwszy SoFi, bo jadę do pracy na 5-6 tyg do Holandii Wiem że kiedyś wystarczyło się umówić, przyjść, wypełnić mały formularz i za parę minut gotowe. Jutro siostra po niemiecku spróbuje, pogadać z tą babką. Zobaczymy i dzięki za odpowiedzi!
Zgłoś wpis
59 Postów

()
Gaduła
Obawiam się ze po niemiecku to tym bardziej się nie dogada
Mówisz ze na 5-6 tygodni.
www.mojaniderlandia.pl/zycie_w_holandii/...polskiego_nip-u.html
Zgłoś wpis
3 Posty
Artur Jan
(Jan28)
Początkujacy
Witajcie


Dzwonisz do Odpowiedniego miejscowego belastingdienst , umawiasz sie na wizyte ( mozliwe ze na nastepny dzien )
Idziesz , bierzesz nr z maszyny i po max 15 minutach masz sofi w rece, mozna sie umawiac po angielsku , i nie robia z tego problemow.
Zgłoś wpis
5 Postów
Arek W
(Aroni525)
Początkujacy
Wiciu, tylko że mi pracodawca zlecił wyrobienie tego SoFi numeru i stwierdził, że bez niego pracy nie będzie...
Dziś się udało wreszcie dogadać, ale Pani stwierdziła, że już nie trzeba się umawiać na spotkania i wystarczy pójść na żywioł...Coś mi tu nie pasowało, więc znowu zadzwoniłem na inny numer znaleziony w internecie, po 10 razach wreszcie się połączyłem, ale kobietka podała mi numer do złej placówki, teraz znowu nikt nie odbiera... już siły do tego nie mam, oni sami nie wiedzą co i jak trzeba robić.
Zgłoś wpis


Bliżej nas