Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Tajemnicza praca w Holandi - o co chodzi? - Holandia

Czytali temat:
Gregor ... adam adam gracjan Świderski Nicodem Nicodemski Dawid Kania Lewinho Kofiky9 Bogdan11 wysoki1971 Jana155 (1379 niezalogowanych)
1 Post
Damian Łazęga
(Damianlazega)
Początkujacy
Cześć siemanko.

Ostatnio mój znajomy ze szkoły - zareklamował się na facebooku, że załatwia prace w holandii, wyjazd od kopa z podobno zafundowanym zakwaterowaniem i wyjazdem - zarobki bardzo kuszące, praca fizyczna.
Napisałem do niego, niestety jest tajemniczy i mam wrażenie, że sam nie wiem gdzie mnie wysyła, poprostu mówi, że wszystko jest jak trzeba, ubezpieczenia nie trzeba opłacać, doświadczenia nie trzeba, wszystko bum cyk cyk, wystarczy tylko jechać i na miejscu podpisać umowe.
Nie zdradzi kto jest pośrednikiem, podejrzewam, że pewnie ma utarg z polecenia i zarekrutowania mnie do roboty. Nie mam nic przeciwko, ale powiedzcie mi - w co ja się pakuje? Co mnie może czekać w takiej pracy? Wyjazd mam 21.05, a ja siedze i nie wiem co o tym myśleć.
Fajnie by było zarobić, ale nie rozumiem, dlaczego nie mogę bezpośrednio skontaktować się z pracodawcą, tylko znajomy niby załatwia, a ja biore dowód osobisty i jade od kopa nie wiadomo gdzie - tyle, że do Holandii.

Proszę o rozwianie wątpliwości, bo bardzo chciałbym zarobić, ale w głowie świeci mi lampka.
Czy wiecie może na czym polega rola tego kolegi, który "załatwia" tam pracę i czego mogę oczekiwać na miejscu?

Zależy mi na natychmiastowej odpowiedzi.

Pozdrawiam.
Damian
Zgłoś wpis
20 Postów
Rosanna .......
(Rosanna)
Bywalec
Powiem krotko, pieniadze to nie wszystko, nie jedz w ciemno. Jesli chcesz zarobic nie boisz sie pracy to znajdziesz prace legalnie. Powodzenia zycze
Zgłoś wpis
103 Posty
broker pracy
(pracawholandii)
Stary wyjadacz
olej. to wałek.
Zgłoś wpis
8 Postów
Ambasada Holandii w Warszawie
(Ambasada_Holandii_w_Warsz)
Początkujacy
@Damian, opisana przez Ciebie sprawa wydaje się podejrzana. Nigdy nie wolno jechać w celu zarobkowym do pracy, o której nic nie wiesz.
Przed wyjazdem do pracy w Holandii musisz dopilnować wielu formalności, takich jak ubezpieczenie, wynajem mieszkania czy podpisanie umowy o pracę. Na stronie prowadzonej przez Ambasadę Holandii w Warszawie znajdziesz zbiór najważniejszych informacji, z którymi powinieneś zapoznać się przed wyjazdem do pracy w Holandii: www.wholandii.pl/przed-wyjazdem
Zgłoś wpis


Bliżej nas