Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Jakie mieszkanie najlepsze dla rodziny? - Holandia

2 Posty

()
Początkujacy
Witam.
To mój pierwszy wpis na forum i będzie trochę obszerny.
Na wstępie opiszę krótko naszą sytuację.

Mąż w listopadzie wyjechał do pracy w Veenendaal przez agencję.
Spodobał sie pracodawcy, ale agencja okazała sie beznadziejna. Ostatecznie pracodawca zmienił mu agencję, pozwolił wrócic do PL na miesiąc pozałatwiac sprawy i przyjął go z powrotem, już pod nowa agencją z obietnicą, że dostanie kontrakt w ciągu 6 miesięcy (jeśli nadal będzie tak pracował). Teraz mąz jest tam od 3 tygodni i szuka mieszkania.
Zastanawiamy się jakie mieszkanie będzie najlepsze. Chcemy żebyśmy ja i synek mogli sprowadzic sie tam w ciągu 2 miesięcy. Zarobki męża to ok 2000Euro na miesiąc netto. Czasem więcej jak zrobi sporo nadgodzin. Szukamy mieszkania min 2 pokojowego, najlepiej 3 pokoje.

Dostajemy sprzeczne informacje, dlatego prosze o sprostowanie:

1. Mieszkanie socjalne - sa jakies wymagania by je dostać? Trzeba pracowac w Hol min. rok/ być zatrudnionym pod firma a nie przez pośrednika/ itp.? Wiemy, że można zarejestrować sie przez internet. Jest tez możliwośc startowania w losowaniach.
2. Czy jest sens ubiegac sie o socjalne za pośrednictwem firm, które oferują, że znajda nam mieszkanie np w 3 miesiące za opłate 500Euro? Czy to bujda i nie ma co sie w to pchać?
3. Mieszkanie do wynajęcia ze spółdzielni. Ponoć czeka sie na nie krócej niż na socjalne, trzeba w nim zrobic podłogi itp a czynsz to max 700 Euro (czyli tak samo jak na socjalnym chyba).
Czy sa jakies wymagania, które trzeba spełnić, by móc sie o nie ubiegać?
4. Wynajem od osoby prywatnej - mamy z tym problem. Szukamy i szukamy, opłaciliśmy strone HuurExpert.nl ale wciąż nic nie mamy. Zazwyczaj rozbijamy sie o wymóg dochodowy, bo nie spełniamy wymagan wynajmującego. Nie kożystamy z pomocy żadnej firmy. Jeśli jest sens to proszę o info gdzie powinniśmy sie udać?

Macie jakies wskazówki/sugestie?

Z góry dziękuję.
Zgłoś wpis
12 Posty
Budnicka Malgorzata
(Malgorzata001)
Bywalec
Witam .

Nazywam się Pani Małgorzata Budnicka, certyfikat z dużym kapitałem, który może zaspokoić swoją potrzebę pożyczki pożyczkodawcy. Robię pożyczki w wysokości 2000 euro aż do 985.000 euro, w wysokości 2% na okres 1 do 30 lat spłaty. Moja procedura jest bardzo szybka i niezawodna.

Kontaktowy e-mail: budnicka1967@gmail.com
Zgłoś wpis
8 Postów
Ambasada Holandii w Warszawie
(Ambasada_Holandii_w_Warsz)
Początkujacy
Dzień dobry, Koszty wynajmu mieszkania w Holandii są dosyć wysokie. Dlatego po przyjeździe do Holandii jak najszybciej uzyskaj meldunek i zapisz się do spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki temu można ubiegać się o mieszkanie socjalne.

Jeśli zdecydujecie się na wynajem mieszkania / pokoju za pośrednictwem agencji, bardzo uważnie przeczytajcie zasady najmu. Niektóre zapisy mogą być umieszczone w aneksach – przeczytaj dokładnie WSZYSTKIE dokumenty. Waszym obowiązkiem jest zarejestrowanie się w gminie, nawet jeśli przyjeżdżacie tylko na kilka miesięcy. Zapytaj agencję, czy zakwaterowanie, które Ci proponuje, umożliwia zarejestrowanie pobytu w miejscowym urzędzie.

W przypadku, gdy mąż lub Ty stracicie pracę, będziecie musieli bardzo szybko opuścić mieszkanie. Zastanówcie się, czy nie wolelibyście wynająć mieszkania samodzielnie.

Więcej informacji na temat mieszkań socjalnych lub mieszkań z agencji pracy znajdziesz tutaj: wholandii.pl/zycie-w-holandii/mieszkanie...anie-z-agencji-pracy
Zgłoś wpis
3 Posty
Anna Rojek
(arojek)
Początkujacy
Moim zdaniem warto spróbować w spółdzielni mieszkaniowej. Nie opłacałabym żadnych firm zewnętrznych.
Zgłoś wpis
11 Postów
marek parek
(VikiTravel)
Bywalec
Pomysł z meldunkiem oraz spółdzielnią jest moim zdaniem jak najbardziej trafiony i możecie starać die o mieszkanie socjalne co znacznie obniży koszty wynajmu, nawet szukając samodzielnie bez pośredników.
Zgłoś wpis
1 Post
Iwona Marek
(IwonaMarek)
Początkujacy
Tutaj czytałam glospolski.nl/mieszkania-w-holandii/ , że z mieszkaniami w Holandii jest coraz gorzej. Ktoś może potwierdzić, jak to aktualnie wygląda?
Zgłoś wpis
1 Post
Marlena Marta Janiak
(MarlenaMartaJaniak)
Początkujacy
Jestem zainteresowana pozyczka
Zgłoś wpis


Bliżej nas