Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Wynajęcie domu przez maklera pytania - Holandia

7 Postów
Marcin F
(Kinley85)
Początkujacy
witam
Mam pytanie co trzeba spełniać żeby wynająć mieszkanie przez maklera?

1.Chcielibysmy wynająć mieszkanie na moją żonę która ma meldunek (ja nie mam i na razie nie chcę miec) nie wiem czy tak się da (czy automatycznie ja też się muszę zmeldowac)?
2.Czy są jakieś wymagania co do przychodów?(ma juz odlozone prawie 10000e) obecnie ma udokumentowane przelewy 600e/m na konto?
3.Czy można wynajmowac pokoje innym osobom?

Prosze o odpowiedzi
Dzięki
Zgłoś wpis
7 Postów
Marcin F
(Kinley85)
Początkujacy
Czy nikt nie zna odpowiedzi?
Zgłoś wpis
1 Post
mia kot
(mia)
Początkujacy
Nie ma obowiazku meldunku, ale meldunek ulatwia wiele spraw (np huurtoeslag). Kazdy makler ma swoje wlasne warunki, wysokosc prowizji za posrednictwo, borg itd. U jednego 1000E starczy u innego nie. Wyczytasz to zwykle u niego na stronie internetowej lub sam ci powie. Zazwyczaj nie wolno podnajmowac pokoju, które ty wynająles formalnie u maklera, ale moze sie zdarzyc, ze to przejdize. Nie polecam osobiscie, bo upierdliwi sasiedzi mogą zgłosic do gemeente nadmiar mieszkańcow. Udokumentowane 600e przychodu na dwie osoby to raczej za mala gwarancja dla maklera - on chce miec pewnosc, ze nie bedziesz mial trudnosci w placeniu, a 600e to kosztuje cie wynajem, a co z zyciem?? Dla maklera nie ma znaczenia, ze masz lewe czyli niepewne dochody. Ale moze trafisz na takiego, który wynajmie mieskzanie... Stanowczo odradzam korzystanie z uslug tureckich "maklerów", jesli nie jesteś tu obyty i nie znasz jezyka, aby ustalic zasady i odczytac kontrakt. Powodzenia!
Zgłoś wpis
44 Posty
M_J_G G
(M_J_G)
Bywalec
ZASADY OGÓLNE WYNAJMU


Dla większości z nas bardzo ważna jest niezależność. Wiąże się z tym również chęć posiadania pewnej opoki niezależności czym staje się wynajęte mieszkanie.
Po pewnym czasie przebywania w Holandii większa część osób podejmuje decyzję aby wynająć dla siebie(rodziny) mieszkanie. Wynajem mieszkania czy też pokoju wiąże się z kosztami, na które powinni się Państwo przygotować. Koszt wynajmu mieszkania jest składową kilku bardzo ważnych elementów.
1.Czynsz (huur)
Jest on opłatą jaką dokonujemy z wyprzedzeniem za najbliższy, nadchodzący miesiąc.
Jest on uzależniony od wielkości mieszkania oraz jego standardu.
2.Kaucja, tzw.borg
Jest to kwota pieniędzy zabezpieczająca dobra właściciela, daje pewność zapłaty przynajmniej jednego miesiąca w przypadku problemów finansowych
najemcy. Jest to suma pieniędzy, która bezwzględnie WRACA do kieszeni najemcy po zakończeniu umowy wynajmu (jeżeli w mieszkaniu nie doszło do żadnych zniszczeń z winy najemcy).
3.Koszta administracyjno-księgowe zwane kosztami maklerskimi
Są to koszta jakie każda firma ponosi aby znaleźć klientowi najwłaściwsze mieszkanie którego szuka.
W większości przypadków koszta związane z wynajmem mieszkania to:
(przykład mieszkania gdzie czynsz wynosi 600€)
1 x czynsz za mieszkanie 600€ (+ ewent. BTW gdy najemca jest platnikiem BTW)
1 x kaucja +600€
1 x koszty administracyjne +600€ (+ BTW)
Co daje SUMĘ: 1800€ (+ nalezne BTW)
Najemca mieszkania zobowiązany jest również dbać o powierzone mieszkanie z największą starannością i zgłaszać wszelkie usterki właścicielowi.
W przypadku jeżeli najemca nie chce już korzystać z mieszkania należy to zgłosić w terminie minimum jednego pełnego miesiąca przed datą zakończenia umowy wynajmu właścicielowi w celu rozwiązania umowy wynajmu lub z zachowaniem terminu wypowiedzenia zgodnie z postanowieniami zawartymi w umowie wynajmu mieszkania. Wtedy też kaucja zostaje zwrócona najemcy po zakonczeniu wynajmu oraz zdaniu/sprawdzeniu stanu wynajmowanego obiektu..
Zgłoś wpis


Bliżej nas