Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Liceum dla osoby dorosłej w Holandii? - Holandia

Czytali temat:
xxx xxx klaudiam MARTA R Jonker Joanna Imańska Karolina Nowakowska-Januszkiewicz Nemo84 Waldek1980 limnakhau KamilZuid (2790 niezalogowanych)
1 Post
Joanna Imańska
(Prinsesmeisjex3)
Początkujacy
Wstydliwa sprawa ale jak byłam młodsza nie wiedziałam kim chcę być - nie skończyłam szkoły, bo zrezygnowałam z kucharza i poszłam do LO a z LO do Holandii. I mi się marzy skończyć jakąś szkołę ale w NL. Tak dla siebie, bo na razie wiem czym chciałabym się zająć póki co ale mam też inne zainteresowania. No i nie wiem, jak zda się egzamin państwowy z języka to są szkoły coś jak liceum dla dorosłych tam? Druga sprawa czy jest jakieś dofinansowanie? Bo z tego co wiem trzeba iść do ISK dla dorosłych ale ta szkoła trwa 5 x 8h w tygodniu a za coś będę musiała żyć, opłacić pokój
Zgłoś wpis
3 Posty
limnakhau
(limnakhau)
Początkujacy
Witam wszystkich, zacząłem ten rok na HAVO 5 i szczerze mówiąc, cała moja motywacja z zeszłego roku zniknęła. Powtórzyłem 4, zdałem w zeszłym roku w dobrej formie i teraz bardzo się boję, że nie zdam i znowu nie obleję.

Moje wakacje były wspaniałe i czułem się taki wolny! A teraz wygląda na to, że moje skrzydła zostały odcięte, a przede mną największe przeszkody: SE, CE, PWS. I nie śmiejcie się ze mnie, że mam C&M jako profil. To jest dla mnie trudne. Tym bardziej, że uczę się holenderskiego dopiero od 5 oficjalnych lat. VWO to moje marzenie, bez niego nie mogę robić psychologii. Jednak powiedzenie: „Po prostu rzuć BS i naucz się tego” nie do końca mi odpowiada.

Jakakolwiek rada?
Zgłoś wpis


Bliżej nas