Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

zakup domu - Holandia

Czytali temat:
Roman Podwika (1185 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Witam
Ktos jest zorientowany w sprawie kredytu hipotycznego w Holandi?
Pracuje i mieszkam od 7 lat jak dotad zadna placowka ni ewyraza zgody mimo stalego kontraktu.Wymagaja tkzw vast verblijft albo obywatelstwo na zakup domu.
Jeszczce nie slyszalem zeby ktos tu takie mial.?????????????
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
a z jakiego powodu ludzie nie mieli by miec stalego pobytu lub obywatelstwa ?
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Bo ty nie masz
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
po pierwsze nie ty dla ciebie a podrugie to je mam juz ponad 20 lat.
Zgłoś wpis
1 Post
leszek zagrodka
(leszek993)
Początkujacy
Witaj ! Coś tu jest nie tak -skoro masz kontrakt na czas nieokreślony czyli vaste dienst to znaczy że masz stały pobyt,jeżeli byś nie miał pobytu na stałe nie dostałbyś też kontraktu na stałe. Jeżeli posiadasz numer fiskalny 3-lata masz pełne prawo starać się o hipotekę a sprawa obywatelstwa to jakaś bzdura.Rdzenni Marokańczycy czy Turcy mają swoje domy hipoteczne a obywatelstwa nikt im nie kazał zmieniać.Popdejrzewam że tą informację otrzymałeś od nierzetelnej instytucji,która też nie trawi Polaków.Jak pomieszkasz dłużej w Holandii to się przekonasz jak bardzo jesteśmy im solą w oku my Polacy. Ale trudno trzeba się do tego przyzwyczaić jak się chce tutaj mieszkać. Pozdrawiam Leszek
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Lukasz
Ciekawy jestem do jakiego banku ty byles??
Jezeli poszedles naprzyklad di ING albo Rabo to oczywiscie ze nie dadza ci hipoteki!
Jezeli chcesz mam znajomego ktory sie takimi przypadkami zajmuje i mowi ze niema zadnego problemu! jego dziewczyna to polka takze powinienes dac sobie z nim rade.
jezeli jestes zainteresowany,to wtakim przypadku prosze wiadomosc na prive
pozdr
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Leszku od pobytu stlaego nie zalezy vast dienst i na odwrot. Do starania sie o hipoteke masz juz prawo od pierwszego dnia pobytu tu w NL . Nie koniecznie posiadajac BSN.
Od tego roku sa bardzo rygorystycznie zaostrzone kryterai przydzielania hipoteki .
A fakt faktem baki maja prawo prosic o wpis w IND .
Ale jak mowi Pat nie tylko w bankach mozesz sie tarac o hipoteke, pamietaj jednak ze bedziesz sprawdzony w BKR , wszystkie twoje pozyczki beda brane pod uwage itd.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
witam ja mam zielone pojecie troszke na temat hipoteki wiec jak cos to pisz do mnie bo tutaj czasem to sa jakies bzdury jak co niektorzy pisza jest prosto wziasc hipoteke a te stałe pobycie tutaj to sie bardzo łatwo załatwia wiec nie wszyscy to maja odrazu wiem gdzie sie to załatwia i tylko kilka papierow jest potrzebne ja juz dom kupiłam ale poradziłam sobie sama ale jak cos to ja ci polece kogos kolezanka teraz kupiła dom własnie i bardzo łatwo i szybko pozdrawiam wszystkich
Zgłoś wpis


Bliżej nas