Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Kultura

  • Rozwijajcie czerwone dywany. Polacy i Holendrzy w drodze po Oscary

    Rozwijajcie czerwone dywany. Polacy i Holendrzy w drodze po Oscary

    23.01.2018 19:04

    Dziś ogłoszone zostały tegoroczne nominacje oscarowe. Pośród wyróżnionych znalazły się nazwiska zarówno polskie, jak i holenderskie. Zobacz więcej

  • Polka wydała powieść o życiu w Holandii – „Do jutra w Amsterdamie”. Książka „jest pełna dobrych emocji i refleksji nad wartościami” 2

    Polka wydała powieść o życiu w Holandii – „Do jutra w Amsterdamie”. Książka „jest pełna dobrych emocji i refleksji nad wartościami”

    16.01.2018 14:11

    Agnieszka Zakrzewska mieszka w Holandii 16 lat, ale podobnie jak wielu Polaków nie spodziewała się, że jej pierwsze kroki na niderlandzkiej ziemi będą początkiem nowego etapu. Postanowiła, że podzieli się ze światem swoimi doświadczeniami z życia na obczyźnie, które posłużyły za ...Zobacz więcej

  • Dzień Muzeów

    Dzień Muzeów

    12.09.2014 12:53

      W Polsce co roku obchodzimy Noc Muzeów. Wtedy w większości miast muzea i zabytki otwarte są dla zwiedzających do późnych godzin nocnych i nikt nie musi kupować biletu, a może nawet wziąć udział w towarzyszących wydarzeniu imprezach i konkursach. ...Zobacz więcej

  • 5 miejsc w Holandii, które KAŻDY powinien zobaczyć.

    5 miejsc w Holandii, które KAŻDY powinien zobaczyć.

    10.09.2014 13:03

      A przynajmniej tak twierdzi pisarz Rik Zaal, autor przewodnika po Holandii „Het Best van Nederland: een eengezinnige reisgids". A oto jego top 5... Zobacz więcej

  • Loft

    Loft

    05.09.2014 15:05

      41 edycję Festiwalu Filmowego w Gent , która rozpocznie się już 14 października, otworzyć ma projekcja filmu Loft - amerykańskiego remake'u niderlandzkojęzycznego filmu, który wciąż cieszy się ogromną popularnością. Reżyserem obrazu jest, tak jak w ...Zobacz więcej

  • Śmiertelne pułapki, czyli coś o holenderskich schodach.

    Śmiertelne pułapki, czyli coś o holenderskich schodach.

    25.08.2014 14:33

      Otwarte kuchnie, łazienki bez ciepłej wody w kranach, kalendarze urodzinowe w toaletach i bliźniacze ozdoby w oknach - jak już wiemy, te cztery rzeczy są kwintesencją ‘dziwności' holenderskich domów. Ale czy tylko one? Nie! Jak sami zauważyliście, jest ...Zobacz więcej

  • Pięć holenderskich filmów, które trzeba zobaczyć.

    Pięć holenderskich filmów, które trzeba zobaczyć.

    13.08.2014 10:52

      Kino holenderskie słynie ze swoich filmów dokumentalnych i animacji, a w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat część produkcji znana była na całym świecie. Poniżej zestawienie pięciu filmów holenderskich, które powinien obejrzeć każdy (nie tylko ...Zobacz więcej

  • Dotyk Hitchcocka

    Dotyk Hitchcocka