Początek sezonu w lidze holenderskiej

Sezon 2013/2014 w holenderskiej Eredivisie zainauguruje aktualny mistrz kraju meczem z Rodą Kerkrade. Przed zawodnikami z Amsterdamu już na samym starcie bardzo trudne zadanie.

- Jesteśmy faworytami do wygrania ligi. Jeżeli drużyna zdobywa mistrzostwo przez trzy sezony to zaskoczeniem nie może być presja, a my wiemy jak sobie z tym radzić - mówił przed meczem na konferencji prasowej szkoleniowiec klubu z Amsterdamu, były piłkarz, Frank de Boer.

Ajax latem zatrzymał trzon zespołu. Toby Alderweireld czy Christian Eriksen na brak zainteresowania narzekać nie mogli, ale na dobrą sprawę żaden z potencjalnych nabywców się nie zgłosił do klubu z konkretną ofertą. Obaj na chwilę obecną zostają w Amsterdamie. Dodatkowo klub pozyskał kilku interesujących zawodników jak Mike van der Hoorn czy Bojan Krkić.

Ajax pokazał się z dobrej strony w pierwszym oficjalnym meczu z AZ Alkmaar o Superpuchar Holandii choć rywal potrafił obnażyć pewne braki w taktyce De Boera. Ajax długo utrzymuje się przy piłce i momentami sprawia wrażenie jakby chciał z futbolówką wejść do bramki. Przeciwnicy przeprowadzili kilka groźnych kontr, a dwie zakończyły bramkami. Ostatecznie jednak przegrali w 120 minutowym pojedynku 2:3.

Spotkanie z Rodą Kerkrade będzie dla amsterdamczyków spotkaniem bardzo trudnym. W poprzednim sezonie na wyjeździe Ajax odwrócił losy meczu w ostatnie sześć minut i szczęśliwie zdobył komplet punktów, natomiast na własnym boisku tylko zremisował. Roda przyjedzie do Amsterdamu się bronić. Im dłużej wytrzyma, tym większe szanse ma ugrać chociażby remis. Jeżeli straci gola na samym początku, Filip Kurto, Polak broniący tam bramki, może mecz zakończyć z mocno obciążonym kontem bramkowym.