Nowe badania holenderskich supermarketów – który z nich jest najdroższy? Praca i pieniądze
Judyta Szynkarczyn 15 maja 2018
15:10

Nowe badania holenderskich supermarketów – który z nich jest najdroższy?

Skomentuj
Różnica między tymi samymi zakupami w najtańszym i najdroższym markecie w Holandii wyniosła prawie 5 euro. W perspektywie codziennych zakupów przez chociażby rok taka kwota może być znacząca dla domowego budżetu. Pixabay.com/CC0 Creative Commons/ElasticComputeFarm
Supermarkety kojarzą się z niskimi cenami, choć niektóre z nich są wyższe od innych.

Najtaniej w Jumbo

Według nowych statystyk programu Kassa, Albert Heijn ma najdroższe produkty na holenderskim rynku supermarketów. Najtańszych zakupów można zaś spodziewać się w sieci Jumbo.
Jak to stwierdzono? Kassa porównała te same lub podobne produkty z dużych supermarketów w Holandii: Albert Heijn, Aldi, Jumbo, Lidl i Plus. Łącznie 26 produktów z każdej z sieci wzięto pod uwagę w badaniu. Albert Heijn okazał się najdroższy ze wszystkich dyskontów: koszyk zakupów wyceniono na 46,01 euro. Taki sam zestaw produktów w Jumbo kosztuje o prawie 5 euro mniej – 41,25 euro.

Droższy ser i jabłka

Wszystkie zakupy kosztowały łącznie 218 euro, czyli o ponad 10 euro więcej niż w 2017 roku. Badania wykazały, że obecne ceny w supermarketach są wyższe, ponieważ klienci mają więcej środków do wydania, jak twierdzi ekspert Paul Moers. Według prognoz można spodziewać się dalszego wzrostu, więc zakupy w przyszłym roku mogą być droższe.
Na podwyżki mają wpływ też inne czynniki – cena sera znacznie wzrosła ze względu na duży popyt w Europie właśnie tych holdenderskich specjałów. Ceny jabłek są wyższe z powodu złych zbiorów, zupełnie odwrotnie niż w przypadku ziemniaków – dobre zbiory zagwarantowały niższe należności za te warzywa.
Źródło: nltimes.nl.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas