Adam Małysz drugi w Insbrucku, trzeci Norweg Tom Hilde

AUSTRIA/INSBRUCK - Adam Małysz zajął drugie miejsce w trzecim konkursie z cyklu Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego na olimpijskiej skoczni Bergisel w Innsbrucku.

Dla Polaka było to drugie podium w tegorocznych zmaganiach TCS. Wygrał Austriak Thomas Morgenstern. Trzeci był Norweg Tom Hilde.

Drugi z Biało-Czerwonych w finałowej odsłonie zawodów, Kamil Stoch, uzyskał zaledwie 116 m (nota ogólna 228,5 pkt.) i spadł z niezłej czternastej pozycji po pierwszej serii (124,5 m) na 21. miejsce.

Pozostali nasi zawodnicy, którzy nie zdołali awansować do drugiej części zawodów - Stefan Hula (43. pozycja) i Dawid Kubacki (48. miejsce). Hula (112,5 m i 96,8 pkt) przegrał w starciu z Austriakiem Martinem Kochem (123,5 m i 121,1 pkt), a Kubacki (109,5 m i 90,7 pkt) okazał się gorszy od Fina Mattiego Hautamaekiego (125 m i 123,3 pkt).

W klasyfikacji generalnej Małysz zajmuje trzecią pozycję.