Holanderscy fani płaczą!Tak blisko, ale brak szczęścia po raz trzeci

Fani "Oranje" na ulicy Amsterdamu/Archiwum MN

Holenderski zespół piłki nożnej wróci do Holandii w poniedziałek południu, po przegranym finale Pucharu Świata z  Hiszpanią 1-0, po 120 minutach gry. Na pierwszych stronach poniedziałkowych gazet w Holandii, pojawia się rozczarowanie przegraną, z rąk Hiszpanów.

Łzy i rozczarowanie

Pierwsza stronę w Volkskrant zatytułowano "niet weer '(znowu nie) z profilem Wesleya Sneijdera. Holandia również przegrał finał w 1974 i 1978.

Portal AD.nl podobne zdjęcie podpisał "huilt Nederland (Holandia płacze).

De Pers skupił się również w sprawie Sneijdera  "Neederland, oh Neederland widnieje nagłówek. "Trzy minuty zbyt długo,"pisze De Pers, odnosząc się do wygranej Hiszpanii zaledwie kilka minut przed końcem dogrywki.

Lwy

De Telegraaf próbuje ocalić holenderską dumę z nagłówkiem:"Walczyli jak lwy".

Według telewizji, zawodnikom zgotowane zostanie miłe powitanie.

Dziesiątki tysięcy osób czeka na przyjęcie zespołu w kraju. We wtorek skład reprezentacji odbędzie rejs łodzią przez miasto, zanim pokarze się  przed do wielotysięcznym tłumem na Museumplein centrum Amsterdamu.

Wstyd płakać

"To wstyd płakać, przegrana jest częścią gry", powiedział holenderski trener Bert van Marwijk, powiedział dziennikarzom po meczu.

Holenderski trener nie był zadowolony z pierwszej połowy meczu , ale powiedział, że zespół powrócił  do gry w drugiej. "Hiszpania miała wiele szans, ale Arjen Robben był dwukrotnie bliski strzelenia gola dla nas, po czym mogliśmy być mistrzami świata." - dodał.

"To jest tak niezadowalające. Jestem, tak wściekły, powiedział obrońca Dirk Kuijt po meczu. "Byliśmy tak blisko Pucharu Świata." - dodał.

"To, że  wstyd, nie mogliśmy  strzelić gola do przerwy w grze otwartej," powiedział holenderski kapitan Giovanni van Bronckhorst, który przechodzi na emeryturę.. "

Sukces

Niemniej jednak sukces holenderskiej drużyny, który osiągnęła po raz trzeci w Pucharze Świata odbędzie się we wtorek w Amsterdamie.

Holenderski pomocnik Wesley Sneijder został uznany drugim najlepszym graczem turnieju na stronie FIFA, za urugwajskim napastnikiem Diego Forlan.

Sneijder zdobył pięć bramek w trakcie turnieju. Zwycięzcą został niemiecki pomocnik Thomas Muller, który również zdobył pięć bramek, ale do tego miał trzy asysty.