Mistrzostwa Europy w pływaniu Budapeszt 2010 - Polacy na razie bez medalu

ME w pływaniu Budapeszt 2010
Clive Rose/Getty Images
Wczoraj na Mistrzostwach Europy w pływaniu odbywających się w stolicy Węgier odbyło się pięć finałów, w których wystąpiła tylko jedna Polka - Alicja Tchórz. Zajęła ona szóste miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym.

Jednak nasi pływacy walczą i uzyskują awans do półfinałów i finałów, co napawa optymizmem, zwłaszcza, że Katarzyna Wilk ustanowiła nowy rekord kraju na 100 metrów stylem dowolnym
.

We wczorajszych półfinałach 18-letnia Wilk uzyskała czas 54,95 s i tym samym jako pierwsza Polka osiągnęła wynik na tym dystansie poniżej 55 sekund. Rezultat dał jej ósme miejsce w półfinałach i awans do finału.

Awans do finału na 200 metrów stylem zmiennym wywalczył wczoraj również Marcin Tarczyński. Z kolei dziś rano Marcin Cieślak i Paweł Korzeniowski wywalczyli awans do półfinału na 200 metrów stylem motylkowym, gdzie Cieślak wystartuje z najlepszym czasem eliminacji. Do półfinału na 200 metrów żabką awansował również Sławomir Kuczko.

Pierwszy dzień finałów tegorocznych Mistrzostw Europy w pływaniu przyniósł wielką radość Norwegom. Wszystko za sprawą Dale Oena, który zdobył we wtorek złoto na 100 metrów stylem klasycznym. Wcześniej, w niedzielę w półfinale Oen pobił z czasem 59,16 swój rekord Europy na tym dystansie.