Viva España! Hiszpanie mistrzemi świata. Stracona trzecia szansa Holandii

Zwycięska Hipszania, Mundial 2010 RPA - Johannesburg
HISZPANIE MISTRZAMI ŚWIATA!!!

Po120 minutach finałowego meczu mundialu w Republice Południowej Afryki, reprezentacja Hiszpanii po raz pierwszy w historii została mistrzem świata. Pokonała po dogrywce Holandię 1:0, jedyną bramkę meczu zdobył Andres Iniesta. Porażka w finale mistrzostw świata w RPA z Hiszpanią to trzecia niewykorzystana szansa Holendrów na Puchar Świata.

Nie był to najpiękniejszy finał mundialu, ale jeden z najbardziej zaciętych - na pewno. Pierwszy raz w historii Puchar Świata wznieśli Hiszpanie, aktualni także mistrzowie Europy.

Nie odobyło się też bez dodatkowych wrażneń w ostanim dniu rozgrywek.
Tuż przed rozpoczęciem finału mistrzostw świata na boisku pojawił się Jimmy Jump - Hiszpan znany z tego, że w biega centrum wielkich wydarzeń. Ostanim razem Jimmy Jump, pojawił się na scenie Eurowizji 2010 w Oslo.

Bramka: Andres Iniesta 116

Żółte kartki: Robin van Persie 15, Mark van Bommel 22, Nigel de Jong 28, Giovanni van Bronckhorst 54, John Heitinga 57, Arjen Robben 84, Gregory van der Wiel 111, Joris Mathijsen 117 - Carles Puyol 16, Sergio Ramos 23, Joan Capdevila 67, Andres Iniesta 118, Xavi Hernandez 120+1Czerwona kartka: John Heitinga 109 (za drugą żółtą).