Skomentuj
Anna Soroko/MN 10 października 2017
21:33
Życie w Holandii

Dove przeprasza za rasistowską reklamę.

 
 
Kosmetyczna marka Dove należąca do brytyjsko-holenderskiego koncernu Unilever, przeprosiła za swoją ostatnią reklamę, która uznana została za rasistowską.
Reklama żelu pod prysznic pokazuje czarnoskórą kobietę, która po zdjęciu koszulki okazuje się być biała. Spot ostro skrytykowano przez to, że sugeruje, iż to żel pod prysznic sprawił, że kobieta stała się “czysta i biała”.  

“Obraz, który zamieściliśmy ostatnio na Facebooku minął się z celem naszej marki reprezentującym kobiety o każdym kolorze skóry. Szczerze żałujemy popełnionego błędu.” - skomentowało Dove po tym, jak w internecie i mediach społecznościowych rozpętała się burza. 

 Kobieta występująca w reklamie, Lola Ogunyemi, powiedziała w rozmowie z Guardian, że nie czuje się ofiarą. :Gdybym miała chociaż najmniejsze podejrzenie, że będę pokazana jako gorsza, lub jako “przed” w ujęciu z przed i po, jako pierwsza powiedziałabym stanowcze NIE” 

 Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy dobrze znana marka oskarżona została o rasizm. W reklamie z roku 2011 ukazane zostały trzy kobiety: pierwsza, czarnoskóra stała pod napisem “przed”, w środku ustawiona była latynoamerykanka, a na końcu biała kobieta, a nad nią napis “po”. 

Efekt tej reklamy oraz jej wydźwięk podobny był bardzo do najnowszej wpadki Dove.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Tylko zalogowani użytkownicy mogą w pełni korzystać z portalu Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę
lub dołącz przez
Facebook

Bliżej nas