Skomentuj
Anna Soroko/MN 12 września 2017
12:46
Życie w Holandii

Najbogatsi w Holandii

 
 
Biuro statystyczne CBS opublikowało raport dotyczący życia holenderskich milionerów.
Oficjalnie stanowią oni obecnie 1,4% społeczeństwa, ale ich wspólny majątek stanowi aż 44% holenderskiego bogactwa. 

Łączna liczba milionerów w Holandii wrosła w 2015 roku do 106 200 osób. 

Biuro CBS, żeby określić, kto łapie się w kryteria bycia milionerem, wykorzystało następujące kryterium: każdy, kto posiada więcej niż milion euro kapitału, wyłączając nieruchomości oraz zadłużenie. 

Ich wspólny majątek wynosi łącznie 309 miliardów euro, a średnio na każdego jej członka przypadają niecałe 3 miliony. Ich liczba znacznie się zwiększyła w ciągu ostatnich 10 lat, kiedy w Holandii było ich tylko 80 000. 

Około 80% milionerów jest pewnego rodzaju przedsiębiorcami, którzy posiadają udziały w firmach i koncernach, część z nich jest samozatrudniona i zajmuje się modelingiem, muzyką czy sportem. W tym gronie są także rolnicy, którzy odpowiadają za pozostałe 20% milionerów – w większości zajmują się oni przemysłem mleczarskim. Pracujący milionerzy zazwyczaj zajmują się usługami finansowymi.

Najwięcej ich mieszka w Laren, Bloemendaal i Blaricum, zazwyczaj są po ślubie, garstka z nich jest po rozwodzie. W porównaniu do reszty społeczeństwa mają mniejsze problemy z wagą oraz z paleniem tytoniu, ale chętniej sięgają po alkohol. Najpopularniejszymi sportami pośród nich są golf i tenis.


 dutchnews.nl,
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Tylko zalogowani użytkownicy mogą w pełni korzystać z portalu Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę
lub dołącz przez
Facebook

Bliżej nas