Skomentuj
Anna Soroko/MN 06 października 2017
15:50
Życie w Holandii

Netflix podnosi ceny!

 
 
Holenderscy użytkownicy serwisu Netflix muszą przygotować się na drobną zmianę… niestety finansową.
Popularny serwis streamingowy podnosi opłatę za swój najpopularniejszy abonament, w którym obraz dostępny jest w jakości HD, a opłata pozwala na użytkowanie konta dwóm osobom. Podwyżka nie jest wysoka, bo zaledwie o jedno euro, a obecna cena pakietu wynosić będzie 10,99 euro.  

Cena najtańszego abonamentu, bez jakości HD i dla jednego użytkownika nie ulegnie zmianie i nadal wynosić będzie 7,99. 

Nie zmienia to faktu, że pozycja rynkowa Netflixa jest coraz lepiej ugruntowana na rynku i w wielu domach zastępuje telewizję, co powoduje, że nie wszyscy są zainteresowani obrazem o słabej jakości. Dla takowych klientów, korzystających z najdroższego pakietu dla czterech użytkowników streamujących obraz w jakości 4k przewidziana jest podwyżka wynosząca 2 euro.  

Nowa regulacja weszła w życie w ostatni czwartek, a wszyscy użytkownicy wkrótce zostaną oficjalnie poinformowani przez serwis o wprowadzonych zmianach.  

Netflix tłumaczy swoją decyzję chęcią zwiększenia budżetu, co pozwoli na inwestowanie większych pieniędzy we własne produkcje. Szacuje się, że budżet Netflix w 2017 roku wynosi około 6 miliardów dolarów. W przyszłym roku kwota ta ma wzrosnąć do 7 milionów. 


z nos.nl
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane ze względu na obraźliwą treść i agresywny styl wypowiedzi
Tylko zalogowani użytkownicy mogą w pełni korzystać z portalu Rejestracja jest darmowa i trwa mniej niż minutę
lub dołącz przez
Facebook

Bliżej nas