Skomentuj
Anna Soroko/ MN 23 września 2016
14:13
Życie w Holandii

Szef firmy produkującej pieczarki stanął przed sądem za wyzysk polskich pracowników.

 
 
Jak poinformowała w czwartek holenderska prokuratura, były szef firmy pieczarkarskiej ma przed sobą groźbę 4,5 lat więzienia za oszustwa, fałszerstwa i handel ludźmi z udziałem 600 polskich pracowników.


Geert V, były właściciel Prime Champ Production, dyrektor finansowy spółki oraz trzech polskich managerów powinni trafić za kratki, odpowiadając za wyzyskiwanie pracowników na przestrzeni lat. Wkrótce zadecyduje o tym sąd. 

Osobami pracującymi dla firmy były głównie kobiety z Polski, które ciągle otrzymywały zbyt niskie wynagrodzenie, notorycznie przepracowując się, co w efekcie wygenerowało spółce dodatkowe 6 milionów euro zysków, jak informuje agencja ANP.  

Musiały one także oddawać część i tak zbyt niskich zarobków na “wydatki” firmy na ich życie. Jak można się spodziewać, pieniądze te przekładały się ba bardzo słabe warunki życia, często z brakiem ciepłej wody i niskiej jakości jedzeniem. 

Śledztwa w Prime Champ rozpoczęto już w 2012 roku. Firma zbankrutowała rok później i została przejęta przez irlandzkie Monaghan Mushrooms. 

 z:ducthnews.nl
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas