Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Polskie numery rejestracyjne - Holandia

Czytali temat:
Grzegorz Michałowski Michasia Serafinowska (1598 niezalogowanych)

()
Początkujacy
Czy ktoś zorientowany w temacie mógłby załaczyć link do strony na której jest formulasz do opłacenia holenderskiego podatku drogowego dla auto na polskich blachac? Z góry dziekuje !
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Heja
Postaram sie ci wtym pomoc ,mowiac z gory ze niemam w tym doswiadzenia
Po dlugim szukaniu znalazlem cos na necie ale dokladna odpowiec dostalem dopiero jak
zadzwonilem.
BelastingTelefoon Auto
Telefoon: 0800 - 0749
Voor vragen over:motorrijtuigenbelasting (mrb)
belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm)(bijvoorbeeld bij import van auto's)
Bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur.

Ale,Jest mi powiedziane tak :
jeze twoje miejsce stałego zamieszkania(domicile) jest w Polsce i mozesz to udowodnic za pomoca jakis tam zobowiazan,swojego domu,ubezpieczenak ,itd, i jestes tam oczywiscie zameldowany tak jak w NL
To nie musisz placic w NL podadku!
W trakcie zatrzymania cie przec policje moga sie do tego przyczepic i dac ci formulaz do wypelnienia z ktorego wyniknie gdzie jest twoje stale miejsce zamieszkania.
Jezeli juz to wiesz i chcesz poprostu zaplacic te BPM od ceny nowego auta,i chcesz placic miesiecznie podatek Holenderski to tu masz link najpierw do wyliczenia BPM:
www.belastingdienst.nl/variabel/bpm/bpm-38.html#P1017_80660

A ty masz link do formulaza:
download.belastingdienst.nl/belastingdie...h_bpm0132z9plfol.pdf

Ale jako obywatel Polski mozesz jezdzic na polskich blahach jak i wybrac holenderskie, nawet po zaplaceniu BPM

Czyli wszystko jest zalezne co ty chcesz kolego !!
ja osobiscie napewno bym BPM nieplacil bo sie poprostu nie oplaca ,hmmmm oplaca sie ale zalezy ile auto ma lat
Lepiej Sprzedac samochod w PL i tu kupc drugi
Powodzenia
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Patboy
nie dokonca jest tak jak mowisz . Tu w NL masz obowiazek meldunku o ile przebywasz/pracujesz dluzej jak 90 dni w NL. Bedac zemldowanym nie masz prawa dluzej jak 14 dni poruszac sie autem z obcymi tablicami rejestrayjnymi . Ty sie skoncentrowales i pytales o Autoimport a nie o pobyt dluzszy w nl i o poruszanie sie autem na polskich blachach.
Pozatym poruszanie sie dluzsze jak 14 dni po NL autem z obcymi tablicami jest niedozwolone co mowia ponizsze prawa
www.belastingdienst.nl/variabel/bpm-vrijstelling/
www.autoweek.nl/vraagantwoord.php?id=2517
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Patboy napisał:
Heja
Postaram sie ci wtym pomoc ,mowiac z gory ze niemam w tym doswiadzenia
Po dlugim szukaniu znalazlem cos na necie ale dokladna odpowiec dostalem dopiero jak
zadzwonilem.
BelastingTelefoon Auto
Telefoon: 0800 - 0749
Voor vragen over:motorrijtuigenbelasting (mrb)
belasting van personenauto's en motorrijwielen (bpm)(bijvoorbeeld bij import van auto's)
Bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur.

Ale,Jest mi powiedziane tak :
jeze twoje miejsce stałego zamieszkania(domicile) jest w Polsce i mozesz to udowodnic za pomoca jakis tam zobowiazan,swojego domu,ubezpieczenak ,itd, i jestes tam oczywiscie zameldowany tak jak w NL
To nie musisz placic w NL podadku!
W trakcie zatrzymania cie przec policje moga sie do tego przyczepic i dac ci formulaz do wypelnienia z ktorego wyniknie gdzie jest twoje stale miejsce zamieszkania.
Jezeli juz to wiesz i chcesz poprostu zaplacic te BPM od ceny nowego auta,i chcesz placic miesiecznie podatek Holenderski to tu masz link najpierw do wyliczenia BPM:
www.belastingdienst.nl/variabel/bpm/bpm-38.html#P1017_80660

A ty masz link do formulaza:
download.belastingdienst.nl/belastingdie...h_bpm0132z9plfol.pdf

Ale jako obywatel Polski mozesz jezdzic na polskich blahach jak i wybrac holenderskie, nawet po zaplaceniu BPM

Czyli wszystko jest zalezne co ty chcesz kolego !!
ja osobiscie napewno bym BPM nieplacil bo sie poprostu nie oplaca ,hmmmm oplaca sie ale zalezy ile auto ma lat
Lepiej Sprzedac samochod w PL i tu kupc drugi
Powodzenia



dziękuję Patboy za pomoc
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Kochana Baileys
Wiem ze mozesz tak pomyslec bo sam tak zawsze myslelem ale co wiedzialem to bylo od naszych rodakow.Dlatego postanowilem sam zadzwonic i wiem 100% i sie Niemyle sie bo jak juz wspomnialem dzwonilem rozmawialem ponad 20 min i wytlumaczylem im sytuacje w sposob taki ze niyby moj przyjaciej pracuje w NL jest tu zameldowany jak i rowniez w PL.
Jezeli jest tak ze jego glownym miejscem zemieszkania(domicile) jest POLSKA a tu tylko jest bo jest praca.
Zeby to bylo tu zaakceptowane musi byc to byc potwierdzone ze sie w polsce ma obowiazki platne tak jak juz pisalem (placenie mieszkania,podatki,ubezpieczenia itd.)
Sam sie lekko zdziwilem uwiesz mi ale to byla jej odpowiec
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
bzdury.

jak tu masz meldunek i masz autko na pl blachach to mozesz legalnie - czyli nic nie placac - 15 dni jezdzic - potem calkowity zakaz poruszania sie tym samochodem. wiem na 10000% bo .... nigdzie nie dzwoniac zlapala mnie policja celna. i tyle. MUSISZ chocby nie wiem co oplacac tu podatek i/lub przererejstrowac fure. W przypadku disla sie to nie opyla kumpel to olał i po 3 tyg gdy go rutynowo sprawdzali po raz drugi dostal 1500 e mandatu i 14 dni na przerejstrowanie / lub wywoz do pl autka. nie polecam dzwonic. polecam isc osobiscie do belastingu. mi tez pierdzielili glupoty via phone. rzeczywistosc jest paskudna dla zameldowanych z autami na pl blachach. ja cala te droge odbylem krok po kroku. jezdzicie do woli tylko do 1 kontroli eduany lub do otrzymania niebieskiej koperty z belastingu gdy macie pozwolenie na parkowanie (kwestia czasu). Po prostu nie mozesz za darmo jezdzic na pl blachach dluzej jak 15 dni majac meldunek.
A wszystkie te brednie o mieniu przesiedlenczym itp itd to mozna miedzy bajki wlozyc niestety od 2-3 miesięcy się BAAARDZO wzieli za egzekwowanie tego. Mi sie udalo 2 lata jezdzic mimo meldunku za free - niestety przyszla kryska na matyska - nie unikniesz tego.
Zgłoś wpis
551 Postów

()
Latający Holender
Patboy prawo swoje a ty swoje .
Niech ci bedzie chlopie masz racje , prawo jest niewazne .
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Baileys napisał:
Patboy prawo swoje a ty swoje .
Niech ci bedzie chlopie masz racje , prawo jest niewazne .


NIeprawda, nie mam racji. Zabawa ze zobowiązaniami w Polsce może i jest ciekawa ale nie warta starań.
Wyrabiając Holenderski BSN ( numer So-Fi ) automatycznie podlega się obowiązkom podatkowym w Holandii, co nie znaczy że trzeba tutaj płacić wszystkie podatki. A posiadając adres, nawet tymczasowy (powyżej 14 dni ) automatycznie pozbywamy się prawa do poruszania się samochodem na polskich rejestracjach.
Sytuacja jest o tyle trudna że prowadząc zagraniczne auto w Holandii to prowadzący musi udowodnić zgodność sytuacji z prawem a nie Policja jej niezgodność.
Zgłoś wpis
475 Postów
Patboy !!!
(Patboy)
Latający Holender
Hahaha Baileys b o po to jest PRAWO tzn jest po to zeby je Lamac lub szukac ich granic!

Baileys napisał:
Patboy prawo swoje a ty swoje .
Niech ci bedzie chlopie masz racje , prawo jest niewazne .


Widze ze jestes grzeczniutka ja raczej nie i zawsze bede szukal granic mozliwosci

@ ....shadowrunner ,hmmmmm moze i masz racje czasami mowia co innego niz robia!
dlatego chcialem zeby mi dali link gdzie to jest napisane zeby jakby co to mozna sie powolac,ale niestety mi tego niepodali ale twoj sposob co opisales napewno sie komus przyda

@..... ypsylon a jezeli jest ktos w stanie udwodnic zgodnosc z prawem? to wszystko jest chyba ok prawda! i o to chodzi jezeli sie da to trzeba korzystac!
Zgłoś wpis


Bliżej nas