Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INTERNET POMOCY - Holandia

Czytali temat:
Piotr Stępak Dawid Spleteteser naprawy1233 Laptopów kolkimorki16 karpiar199 (2625 niezalogowanych)
2 Posty
Tomasz K
(porter002)
Początkujacy
Witam mam prośbę strasznie się mecze w Holandii bez internetu-; jestem w punkcie zerowym nic nie wiem na ten temat a chciałbym częściej nawiązywać kontakt z rodziną . Gdzie się kupuje karty startowe do internetu i jakie są najlepsze ,gdzie się kupuje doładowujące konto proszę o pomoc za co z góry dziękuje proszę o szczegółowe informacje ponieważ nie znam języka hol i ciężko mi się poruszać po sklepach porter002@wp.pl
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
zamów w Polsce na Alegro antenę WiFi o nazwie Yagi Profesjonalny sprzęt kosztuje około 250 zł Internet na pewno będziesz miał za free Dostarczana z płytką instalacyjna prosta w obsłudze Najlepiej o jak największych parametrach Zasięg do kilkudziesięciu kilometrów
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Rafael24bxl napisał:
zamów w Polsce na Alegro antenę WiFi o nazwie Yagi Profesjonalny sprzęt kosztuje około 250 zł Internet na pewno będziesz miał za free Zasięg do kilkudziesięciu kilometrów
Rafael...Jak masz za przeproszeniem bzdurzyć-to prosze lepiej nie pisz wcale o czymś,co przekracza Twoja wiedze aby nie mieszać komuś w głowie....
Primo....
Najpierw zapytaj o sprzet jakim kto dysponuje,system operacyjny,miejsce pobytu etc....
Secundo...
Jeśli proponujesz antene to napisz jaka....Szczelinowa,kierunkowa,dookólna etc.....
Tertio....
Napisz że kilkudziesięciokilometrowy zasięg to mit i bujda na resorach,nawet z 1000w dopałką....
Quatro...
Yagi to przereklamowany badziewny sprzęt bazujący na starym chipsecie.....

Do rzeczy...To,że na allegro pisze iż antena ma KILKUDZIESIĘCIOKILOMETROWY zasięg-nie znaczy że będąc w Nijmegen,wyłapie sygnał z Eindhoven;to raptem 53km-więc powinno...Buhahahaha...NO WAY JOSE.Aby to uczynic,i nawiazać kontakt,stacja bazowa z Eindhoven powinna słać sygnał o qrwesko mocny-a i antena powinna być dziadowsko wysoka z min 2000w dopalaczem...
Z reguły łapie sygnał max 2km i to wtedy jeszcze gdy free hotspot badź ktoś niezabezpieczony wysyła dość dobrze
Aby antena działała jak trza-przydałby sie jakiś Acces Point itd...itd..itd..

Jeśli ktos mi nie wierzy-niech zapyta ZŁOŚNICA122 jak się u niej miała sytuacja z netem na antenie o "zasięgu" 20km...Z ledwością łapała sygnał z 1km i to jakości marnej,wrecz tragicznej..Po moich "magicznych" zabiegach ma w miare normalny net i działa

Porter....Napisz mi jakim sprzetem dysponujesz,w jakim miejscu się obracasz (miasto/teren) a postaram Ci się pomóc
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Kolega zna się widzę na rzeczy Podałem koledze tylko najszybszy i najprostszy sposób na internet free Nie wchodząc w szczegóły bo o tym to już kilka stron by można pisać A ze tam Gdzieś działa a gdzieś słabo to kolega się zgodzi ze to się zdarza To tylko sposób można tez z pomocą dwóch małych programików mieć siec WiFi z kluczem z super zasięgiem za free Ale to znów by było wiele i o dużo za wiele do pisania o tym jak czym i w jaki sposób i tak dalej Wiec tak jak mowie tu w Brukseli Yagi maja się całkiem dobrze Taki tylko prosty sposób podałem moim zdaniem rozsądny Jak kolega zna lepszy to i niech mi podpowie Pozdro
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Powiem tak...Obecnie absolutnym liderem jeśli chodzi o urzadzenia nadawczo/odbiorcze jest SENAO,MIURE....To jest sprzet najwyzszych lotów juz i z górnej półki...Zasięg takich anten to ok 15km a i cena ok.2000zł
A kompletna radiolinia to już wydatek 15k....
Nie wiem co ma gośc za sprzet,ale podejrzewam że laptop-jesli tak,niech poda model.Zobaczymy czy ma slot expres card lub PCMCIA.Zastosowałbym wtedy jakas karte SENAO na chipsecie PRISM+ zewnetrzna antenka mała i uzyskałbym realny zasięg promienia 1,5km...a to juz jest wystarczajace..Potem szybko Ipconfig /all; Clone MAC i w domciu

Jesli nie ma ex lub p-ia to jest jeszcze usb.....No ale zaczekamy co i jak nam odpowie autor tematu...Czekam na info o sprzecie

@Edit
Juz wiem ze to minilap-netbook na Atomie..wiec nie poszalejemy sobie z kartami wiec albo modem/sim na umowe....albo Wardriving (i love this )
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Koledzy,bynajmniej w Belgii,korzystanie nawet z nie zabezpieczonego sygnalu wifi od osob trzecich bez Ich zezwolenia jest karalne.Fakt,jest to prosty sposob,ale warto sie zastanowic.
Co do anten YAGI,nie jest to takie badziewie jak kolega wczesniej napisal,sam kiedys uzywalem 21dB i z dziesiec takich zamontowalem innym i w terenie zabudowanym zawsze cos "zlapaly".Koszt anteny to okolo 90 pln i karta wifi usb okolo 100 pln (jezeli masz laptopa,nie ma przylacza do anteny,dlatego zewnetrzna karta).Oczywiscie mozna uzyc acces point,ale podalem najprostrzy sposob.
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Witam,widzę że jest zainteresowanie i ruch w temacie-w końcu jakimś normalnym a nie bzdurnym o listach itd...
Więc popiszmy trochę informacji i porad ku potomnym...
Zanim się rozpiszę,pragnę przeprosić kolegę Rafael24bxl za użycie w stosunku do jego wypowiedzi słowa >>bzdurzyć<<-
wynosze złe nawyki z for komputerowych/tematycznych i muszę nad tym zapanować...
Zaczynajmy....
Koledzy,bynajmniej w Belgii,korzystanie nawet z nie zabezpieczonego sygnalu wifi od osob trzecich bez Ich zezwolenia jest karalne
Przede wszystkim aby kogoś ukarać-trzeba go złapać na gorącym uczynku,oraz udowodnic winę...
Do namierzenia jakiegokolwiek usera potrzeba potężnych sił ludzkich oraz sprzętowych (wartości ok 75 tys euro). Skąd wiadomo gdzie on jest? powiedzmy że w promieniu 10km a na tym terenie żyje 100tys ludzi którzy maja 5tys anten radiowych... wiec który to?
Do namierzenia usera potrzebny jest potężny sprzęt działający na zasadzie triangulacji - trójkat, trzy linie dopiero dadzą nam miejsce usera, linia x,y,z.
Więc? jakie państwo wyśle "armie" namierzaczy do jakiejś prywatnej sieci dwóch ludzi którzy mają sieć na spółkę,lub indywidualnego odbiorcy który przez "roztargnirnie" nie zabezpieczył sieci... plus Ty wkradajacy sie im do sieci o ktorym na 99,9procent i tak nie bedą wiedziec,bo tanie sprzęty do radiówki nie mają żadnej sensownej opcji czy nam się ktoś podpiąl czy nie....
Karalne jest to tylko wtedy,gdy następuje ingerencja w adres fizyczny MAC,bądź łamanie zabezpieczeń WEP/WPA/PSK;i połaczenie sie z siecią....
Każdy szanujacy się provider,ba-nawet nie tyle szanujący co wręcz każdy;dostarcza nam do domu sprzęt (mowa tu cały czas o radiówkach/wifi) wraz z kodami zabezpieczajacymi...To że sprzęt jest wątpliwej jakości i działaniu jak np. D-Link,Livebox czy inne firmy "krzak" to druga sprawa...
Użytkownik niezadowolony z działania takowego sprzetu z reguły skuszony reklamami kupuje cos lepszego aby komfortowo pracować....Kupuje,i co dalej?70% takich ludzi nie daje sobie rady potem w poprawnym skonfigurowaniu ustrojstwa-i po wieeeelu męczarniach daje na wstrzymanie pozostawiając sieci niezabezpieczone-i to jest ten właśnie cały urok wardrivingu....W dobie wielu free hotspot ciezko udowodnić czy ktoś siedzący w parku lub samochodzie miał swiadomość że łączy się z siecią p.Kowalskiego a nie miejskim free hotspot ogólnie dostepnym
Osobiście znane mi sa 3 przypadki sądowe o nieautoryzowane włączenie do sieci...W 2óch z nich postawione zarzuty zostały oddalone-mała szkodliwość czynu i brak znamion przestępczych;natomiast w trzecim osoba została tylko pouczona-ze względu na posiadanie programu AirSnort;który to służy do łamania zabezpieczeń WEP...
Uprzedzam pytania typu: Jak zobaczysz ze mieszkanie sasiada ma otwarte drzwi to wejdziesz i mu wyniesiesz telewizor?
Heheheh,to nie ma porównania i nijak sie ma..No way Jose....Jeżeli Windows połączył się automatycznie, wewnętrzny adres IP został pobrany automatycznie, nie ma konieczności wpisywania klucza WEP (lub innego hasła) to każdy ma prawo domniemywać, że ta sieć została udostępniona w sposób celowy...
Nie ma róznicy czy to Belgia/Holandia/Niemcy czy Polska...
I tyle........
Co do anten Yagi...Moje zdanie to przereklamowany badziew nijak spełniajacy peany o kilkudziesięciokilometrowym zasiegu...Oczywiscie nie każdy musi się z nim zgadzać..
Wardriwingiem i antenami oraz dalekimi połączeniami zajmuje sie może stosunkowo niedługo bo od 2006r-ale jakas tam wiedze na ten temat posiadam..Głównie zajmuje się hardware/software i OC
Uwazam ze nie ma sensu kupowac anteny Yagi za 100-300zł skoro przy odrobinie zdolności manualnych można samemu coś takiego zrobić-> www.nodomainname.co.uk/Omnicolinear/2-4collinear.htm
Ja korzystałem/tam ze sprzętu firmy Interline-notabene rekordziści świata w połaczeniu bezprzewodowym...110km!!!!
Dla zainteresowanych link-> www.interline.pl/htdocs/modules/smartsection/item.php?itemid=1
Korzystając z anteny parabolicznej 90cm,Acces Pointa na chipsecie Prism 200mW i dopałką Tonze 2000W (ptaszki sie pala w powietrzu od takiego konfigu) uzyskałem połaczenie z siecią we Frankfurt/Oder ok 20km odemnie...To mój rekord
Ze wzgledu na ograniczony czas (work) narazie ograniczam zabawy-ale do nich wróce jeszcze kiedyś
PZDR
BTW.
Prosze wszystkich,którzy potrzebują pomocy w sprawach komputerowo/sprzętowych o pytania..Nie jestem tu sam który posiada jakąś wiedzę-a wspólnie napewno coś poradzimy
Wszystkich którzy by chcieli próbować smiecić jak to ma miejsce w innych tematach-odsyłam na forum onetu...Tam można pisac do bólu...
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
AH1/N1 ,z prawem jest tak nie do konca jak piszesz,znam przypadek skonfiskowania sprzetu i wydania prawomocnego wyroku 6 miesiecy w zawieszeniu,ale to moze kiedys na priv.
Co do anten YAGI,na pewno wiele pozostaje do zyczenia,ale ja sam uzyskalem lacznosc pomiedzy routerem ze standardowa antena,a antena YAGI 40x40 w odleglosci okolo 1,5 km i wystarczylo mi to do korzystania z netu.
Link podany przez Ciebie przedstawia prosta,ale ciekawa antene,sam jestem elektronikiem informatykiem i bawilem sie kiedys w podobne konstrukcje,ale takze nie pozwala mi na to juz czas .
Rekord w odleglosci,jest super ,ale to parabole i wzmacniacz,ciekawe ile przy tym sypalo harmonicznych .
Nam chodzi tutaj o prosty i tani sposob,dlatego zaproponowalem taka antene i do tego karte usb,zawsze mozna przeszukac eter .
I jeszcze jedno,na pewno wiesz,ze przy nie umiejetnym poslugiwaniu sie lutownica efektywnosc takiej anteny moze spasc nawet o 50 procent.
Zgłoś wpis
149 Postów
Daje Czadu
(____dajeczadu_!!!!)
Stary wyjadacz
Toma, ależ ty się łatwo dajesz sprowokować

A kolega jak miał problem z internetem, tak pewnie ma.

!!_____daliscieczadu__
Zgłoś wpis

()
Początkujacy
Nieeeee,mam spokojny charakter .
Powiem tak,jeszcze jeden taki komplet znalazlbym u siebie i moge przeslac poczta,ale w nastepnym tygodniu,oczywiscie po kosztach.
Pozdrowionka i zycze Wszystkim dobrej zabawy Sylwestrowej.
Zgłoś wpis


Bliżej nas