Dekoracje świąteczne przed Mikołajkami są karalne. Tak wynika z podejrzanych listów Ciekawostki
Judyta Szynkarczyn 04 grudnia 2018
11:14

Dekoracje świąteczne przed Mikołajkami są karalne. Tak wynika z podejrzanych listów

Skomentuj
Holenderscy miłośnicy świątecznych ozdób mogą się czuć bezpiecznie – pisma to był tylko żart. Fotolia/Royalty free/Mark
W dwóch miastach w Brabancji Północnej – Tilburgu i Halderberge – mieszkańcy otrzymali listy, które ostrzegają, że jeśli umieszczą ozdoby świąteczne przed 6 grudnia, otrzymają grzywnę. Nie wiadomo jednak, kto jest autorem tej korespondencji.

Grzywny za ozdoby

Według listów, lokalne rozporządzenie zabrania, by dekoracje świąteczne były widoczne z drogi publicznej przed 6 grudnia. Wszyscy ci, którzy nie zastosują się do polecenia, mogą spodziewać się grzywny: w Tilburgu kara finansowa ma wynosić 132 euro, a w Halderberge – 173 euro. W Tilburgu ponadto dekoracja związana z tradycją Sinterklaasa (sinterklaasversiering) musi zniknąć do 7 grudnia.

List skierowany do mieszkańców Halderberge został podpisany przez nieistniejącego starostę CGM Noorderling.

(Nie)śmieszny żart?

Mieszkańców tych dwóch holenderskich miast dopadł prima aprilis w grudniu, ponieważ pisma nie zostały wysłane przez faktyczne organy sprawujące władzę w gminie, a anonimowych żartownisiów. Nie wiadomo jednak, kto stoi za korespondencją związaną z ozdobami świątecznymi. Jak wynika z komentarzy internautów na mediach społecznościowych, żart można uznać za udany – niektórzy w pierwszej chwili uznali pismo za prawdziwe.
Tłumaczenie: Byłam chwilowo zszokowana.
Tłumaczenie: Kreatywna myśl! Niezły żart.
Tłumaczenie: Wow, ha, ha, podoba mi się!
Zmieszani lub roześmiani mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą i zabrać się za przystrajanie domu. Nikomu nie grożą z tego tytułu konsekwencje prawne.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas