Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

System do sterowania roletami antywłamaniowymi - Holandia

Czytali temat:
Marcin Zając Daniel1991 Daniel (609 niezalogowanych)
14 Posty
Bywalec
Cześć Wszystkim,
Na tygodniach planuję montaż rolety, takiej typowej antywłamaniowej.
I teraz pytanie, czy mieliście doświadczenie ze sterowaniem do takich rolet ?
Instalatorzy proponują systemy Somfy lub Nice Core. Co z tego lepiej działa ? da się to połączyć z Google Home ? Tuya ?
Zgłoś wpis
103 Posty
Natalia Verka
(Netke)
Stary wyjadacz
Rolety antywłamaniowe więc zakładam, że masz system alarmowy. Ja dałem do takich u siebie w domu bezprzewodowe silniki polskiego producenta Intel już ponad 3 lata z 5 letnią gwarancją. Do każdego silnika bezprzewodowo mam zesparowany pilot na baterię dopuszkowy PIL-01PT. Te piloty przewodowo przez przekaźniki podłączyłem do centrali alarmowej Satel Integra 128WRL. Dzięki temu po zazbrojeniu alarmu rolety same się opuszczają. Roletami steruję również normalnym pilotem PIL19-DLT. Jak chcesz można jeszcze dodatkowo nimi sterować z bezprzewodowego włącznika. Dodatkowo jak masz normalną apkę od Satela to możesz nimi z niej sterować plus możesz dodatkowo połączyć całą centralę z HA i również z niego nimi sterować albo zautomatyzować. Dodam tylko, że jak połączysz centralę z HA, to możesz wszystkie czujki alarmowe typu pir, kontaktrony itd powiązać np z jakimś wyłącznikiem światła wifi, że np jak czujka pir podłączona do centrali alarmowej wykryje ruch to wtedy włącz światło wyłącznikiem np od Sonoffa.
Polecam tak poza tym kontakt z firmą ASD. W firmie mają róznego rodzaju systemy zabezpieczeń.


Doradzą co będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem.
Zgłoś wpis
19 Postów
kadon
(kadon)
Bywalec
A co polecacie jeśli chodzi o alarm i system monitoringu? Ile trzeba wydać, aby uzyskać coś solidnego? Jeśli systemy alarmowe, to coś z tego, czy inne - www.eltrox.pl/systemy-alarmowe.html ? Żeby było solidnie i jakościowo?
Zgłoś wpis


Bliżej nas